دولت ایتالیا برای تشویق شهروندان به پرداخت الکترونیکی، پول می دهد

ROME
ROME Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ایتالیا قصددارد برای رواج پرداخت های الکترونیکی به شهروندانی که خریدهای غیرآنلاین را با نرم افزارهای کاربردی تلفن های هوشمند انجام می دهد تا سقف ۱۵۰یورو تا پایان سال میلادی تخفیف بدهد.

آگهی

دولت ایتالیا با توجه به تجربه ویروس کرونا سعی دارد تا بیش از پیش استفاده از کارتهای اعتباری، تلفن های هوشمند و نرم افزارهای کاربردی چون «اپل پی» و «گوگل پی» و «پی پال»، بطور کلی «پرداخت های الکترونیکی» را رواج دهد. پول نقد درایتالیا با وجود اینکه یکی از مهم ترین اقتصادهای اروپایی است اما همچنان رایج ترین وسیله خرید و فروش است. 

در همین راستا دولت تصمیم گرفته است با اجرای یک طرح، تا سقف ۱۵۰ یورو تا پایان سال میلادی، به کسانی که با نرم افزارهای کاربردی و از طریق تلفن های همراه هوشمند خریدشان را انجام می دهند، بازپرداخت و یا بنوعی تخفیف بدهد. 

به ترتیبی که هر شهروندی که تا پایان سال جاری میلادی، نزدیک به سه هفته دیگر، دست کم شش خرید با پرداخت الکترونیکی انجام دهد می تواند هربار ۱۰ درصد از قیمت محصول خریداری شده، البته تا محدوده ۱۵۰یورو را دریافت کند. دولت می گوید تا کنون بیش از ۷.۶ میلیون ایتالیایی نرم افزارهای کاربردی برای پرداخت های الکترونیکی را روی تلفن های هوشمندشان نصب کرده اند.

خریدهای آنلاین اینترنتی شامل این طرح نخواهند شد چرا که دولت می خواهد به تجاروکسبه محلی و کوچک که در ده ماه اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا ضربه های زیادی دیده اند، از این طریق کمک مالی بکند.

بی تردید دولت ایتالیا از این طریق می تواند تا اندازه ای مانع از پولشویی گروه های فعال مافیایی در این کشور نیزبشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از میلان ایتالیا در موج دوم ویروس‌کرونا

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند