حمله مرد مست با خودرو در آلمان؛ قاضی متهم را به بیمارستان روانی نفرستاد

شمعهای روشن بیاد قربانیان حمله در شهر تری یر
شمعهای روشن بیاد قربانیان حمله در شهر تری یر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در شهر تری یر آلمان، قاضی پرونده حمله مردی که با خودرو جان پنج نفر را گرفت و پانزده نفر را زخمی کرد، از انتقال این مرد به آسایشگاه روانی جلوگیری کرد. پیش تر عنوان شده بود که او دچار اختلالات روانی است.

آگهی

با تصمیم قاضی پرونده، مرد ۵۱ ساله آلمانی که مظنون به قتل پنج نفر از جمله یک کودک، بدلیل زیرگرفتن آنها در شهر تری یر آلمان بود، به آسایشگاه روانی منتقل نمی شود.

روز سه شنبه این مرد با خودرو اش با سرعت وارد یک پیاده رو شد. پنج رهگذر را کشت و پانزده نفر را زخمی کرد.

در اولین واکنش ها نیروهای پلیس اعلام کردند که این حمله تروریستی نبوده و راننده دارای اختلالات روانی است. اما کمتر از ۲۴ ساعت بعد مشخص شده که یکی از دلایل این سانحه احتمالا مصرف بیش از اندازه الکل از سوی شخص راننده بوده است. به گفته دادستان پرونده « در ارزیابیهای مقدماتی هیچ نشانه مشخصی برای حذف کامل مجرمیت این شخص(بدلیل اختلالات روانی) مشاهده نشده است.»

البته دادستان تاکید کرد که این فرد «با سرعت زیاد به سوی رهگذران در پیاده رو حمله ورشده است.» دادستان می گوید این مرد ۵۱ ساله به نظر می رسد قصدداشته بیشترین تعداد قربانی را برجای بگذارد.

پلیس هویت این مرد را عنوان نکرده است و تنها رسانه های آلمان او را برنت.و معرفی کرده اند. البته هنوز هیچ فرضیه مجددی درباره اهداف ملی، مذهبی ویا سیاسی عامل حمله مطرح نشده است.

ساکنان شهر تری یر و همچنین سیاستمداران در محل سانحه بیاد قربانیان شمع روشن کردند. مالو درایر، وزیر اول ایالت راینلاند فالتس آلمان با صدای شکسته به تلویزیون محلی گفت که «بغض او برای مادری است که شوهر و فرزندش را در این حمله از دست داده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج کشته در حمله با خودرو به عابران در آلمان؛ احتمال مشکل روانی مهاجم مطرح شد

تشییع فخری‌زاده در تهران؛ ایران می‌گوید سرنخ‌هایی از عاملان حمله به دست آورده است

زنی با چاقو در سوئیس به دو زن حمله کرد