نجات اقتصاد بریتانیا از کرونا؛ جانسون طرح آزمایش توده‌ای را به پارلمان می‌برد

عفونت زدایی از کرونا
عفونت زدایی از کرونا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته نزدیکان نخست وزیر در این طرح دولت از نیروهای ارتش بهره خواهد گرفت.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا دوشنبه طرح دولت برای انجام آزمایش توده‌ای کووید۱۹ روی شهروندان در مناطق با ابتلای بالا را در پارلمان این کشور تشریح خواهد کرد. به گفته نزدیکان نخست وزیر در این طرح دولت از نیروهای ارتش بهره خواهد گرفت.

شهر بندری لیورپول در ماه نوامبر میزبان اولین برنامه انجام آزمایش های توده ای بود که به گفته دولت باعث مهار نسبی بیماری کووید ۱۹ شد و به همین دلیل بوریس جانسون می خواهد این برنامه در تمام شهرهای بحران زده انگلستان اجرا کند.

در شهر لیورپول افرادی که نتیجه تست آنها مثبت است، به مدت یک هفته هر روز مورد آزمایش قرار می گیرند تا به نسبت مثبت شدن هر روز نتیجه آزمایش دوران قرنطینه خود را کوتاه تر کنند.

دولت محافظه کار امیدوار است در صورت موفقیت این سیستم از ماه ژانویه آنرا در سراسر کشور در دستور کار قرار دهد. همچنین شماره ۱۰ داونینگ استریت امیدوار است با انجام تست از اغلب شهروندان بصورت مستمر روند قرنطینه شهرها را گام به گام حذف کرده تاعادی سازی زندگی بریتانیایی ها هرچه سریعتر آغاز شود.

در این کشور تاکنون بیش از یک و نیم میلیون نفر مبتلا به کووید۱۹ شده و بیش از ۵۵ هزار نفر جان باخته اند.

همزمان، تبعات وخیم شیوع ویروس کرونا دامان اقتصاد این کشورکه دوران گذارِ برکسیت را طی می کند، را نیزگرفته است. بوریس جانسون در هفته های اخیر بدلیل اجرای قرنطینه دوباره، مورد انتقاد بسیاری از مخالفان قرار گرفته است و حالا دولت قصد دارد با انجام برنامه تست های توده ای جان دوباره به اقتصاد کشور بدهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال آغاز واکسیناسیون در اروپا تا ماه آینده؛ آلمان محدودیت ها را کاهش نمی‌دهد

حمایت ۲۸ درصدی از دولت جانسون؛ اکثریت بی‌سابقه مردم بریتانیا به مخالفان برکسیت پیوستند

شرکت جانسون اَند جانسون: واکسن کرونا را به زودی روی کودکان آزمایش می‌کنیم