Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری دلال ۳۰۰۰ دلاری در سالگرد اعدام سلطان سکه؛ نرخ رسمی و آزاد ارز به هم رسید

شمارش اسکناس‌های دلار توسز یک فروشنده ارز در بازار تهران
شمارش اسکناس‌های دلار توسز یک فروشنده ارز در بازار تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با ادامه برخورد پلیس امنیت اقتصادی تهران با «دلالان و سوداگران بازار طلا و ارز»، بانک مرکزی ایران نرخ رسمی عرضه دلار را برای چهارمین روز کاری متوالی کاهش داد و به ۲۶ هزار تومان رساند که همسان با بهای آزاد دلار بود.

آگهی

همزمان با ادامه برخورد پلیس امنیت اقتصادی تهران با «دلالان و سوداگران بازار طلا و ارز»، بانک مرکزی ایران نرخ رسمی عرضه دلار را برای چهارمین روز کاری متوالی کاهش داد و به ۲۶ هزار تومان رساند که همسان با بهای آزاد دلار بود.

علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ روز یکشنبه اعلام کرد که درهماهنگی با بانک مرکزی برخورد با «دلالان و سوداگران بازار طلا و ارز» ادامه یافته و در تازه‌ترین عملیات پلیس، «فردی که از مدتی قبل در جریان رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که با همراهی چند نفر دیگر اقدام به وارد کردن بسته‌های دلار و فروش آن در تهران کرده است، مورد شناسایی قرار گرفت.»

به گفته آقای گودرزی این فرد دستگیر شده و در بررسی «مخفیگاه» او «بیش از ۳۰۰۰ دلار» نیز کشف و ضبط شده و ماموران در حال بررسی برای دستگیری دیگران همدستان و مرتبطان با این فرد هستند.

رئیس پلیس تهران روز ۱۳ تیرماه سال ۱۳۹۷ نیز از بازداشت فردی معروف به «سلطان سکه» خبر داد؛ آقای مظلومین دو سال پیش(۲۳ آبان ۱۳۹۷) با حکم دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعدام شد. روزی که آقای مظلومین بازداشت شد، قیمت سکه طلا به ۲.۹ میلیون تومان بود و روزی اعدام شد که بهای سکه طلا به ۴.۲ میلیون تومان رسیده بود.

هر قطعه تمام سکه طلا با وجود تعطیلی آخر هفته بازار جهانی طلا و تحت تاثیر افت قیمت دلار در بازار ایران، روز یکشنبه ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد که نزدیک به ۵۵۰ هزار تومان پایین‌تر از نرخ روز شنبه بود.

افت قیمت دلار در بازار آزاد تهران در حالی روز یکشنبه ادامه یافت که بانک مرکزی ایران بهای رسمی عرضه هر دلار آمریکا را ۷۵۰ تومان کاهش داد و به پایین‌ترین حد در پنج روز کاری گذشته رساند. همزمان نرخ رسمی فروش هر یورو نیز در شبکه صرافی‌های رسمی تحت مدیریت بانک مرکزی ایران تا ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش یافت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بدین ترتیب، عقب‌نشینی نرخ آزاد دلار نیز روز یکشنبه به حدود هزار و ۱۰۰ تومان رسید تا نرخ آزاد و رسمی دلار یکسان شود و اختلاف این دو نرخ به حداقل ممکن برسد. هر یورو هم روز یکشنبه در بازار آزاد تهران ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد که مطابق با نرخ رسمی آن بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شوک بایدن به بازار ارز؛ نرخ رسمی دلار به پایین‌ترین حد در ۴۲ روز گذشته رسید

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت

قیمت ارز در بازار ایران رکورد تازه‌ای زد؛ دلار به بالای ۶۳ و یورو به مرز ۶۸ هزار تومان رسید