Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بایدن، رون کلین را به عنوان رئیس دفتر بعدی کاخ سفید معرفی کرد

رون کلین
رون کلین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او همچنین در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۱۴، هدایت ستاد مبارزه با بیماری ابولا را بر عهده داشت.

آگهی

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، یکی از دستیاران قدیمی خود به نام رون کلین را به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید در دوره ریاست خود انتخاب کرد.

بایدن، روز چهارشنبه ۱۱ نوامبر (۲۱ آبان) با انتشار بیانیه‌ای درباره نخستین انتصاب برای دوره ریاست خود نوشت: «رون طی سال‌های طولانی که با هم کار کرده‌ایم ارزش والایی برای من داشته است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی در بیانیه خود که ستاد انتقال قدرت آمریکا آن را منتشر کرد، درباره این سیاستمدار مسئول در دولت آینده گفته است: «سوابق طولانی و متنوع رون کلین و نیز ظرفیت او برای کار با افراد از هر صنف و گروه سیاسی دقیقا همان چیزی است که من در شرایط کنونی رویارویی با بحران و اتحاد دوباره در کشور، برای ریاست دفتر کاخ سفید به آن نیاز دارم.»

رون کلین ۵۹ ساله، سیاستمدار با تجربه دموکرات، در دورانی که جو بایدن رئیس کمیسیون قضایی مجلس سنای آمریکا بود، با او همکاری داشت. او سپس رئیس دفتر ال گور، معاون رئیس جمهوری شد و از سال ۲۰۰۹ ریاست دفتر معاون رئیس جمهوری وقت، یعنی جو بایدن را بر عهده گرفت. او همچنین در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۱۴، هدایت ستاد مبارزه با بیماری ابولا را بر عهده داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بایدن تیم امنیت ملی خود را معرفی کرد؛ پست‌های کلیدی به برجامی‌ها رسید

واکنش پکن به پیروزی بایدن؛ تبریک وزارت خارجه چین و تداوم سکوت شی جین پینگ

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟