یک شهروند ایران: دولت برای کندن شر کرونا یا قرنطینه کامل اعلام کند یا حکومت نظامی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو   -   کپی رایت  Anadolu Agency

آمار روزانه مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا کماکان در ایران بالاست. شهروندان ایران در گفت‌‌وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه هرکدام پیشنهادی به دولت ارائه می‌دهند.

 پیرمردی از دولت می‌خواهد تا به مردم کمک مالی کند تا آنها بتوانند در خانه بمانند. جوانی وضعیت را با دوره جنگ مقایسه کرده و می‌گوید باید هرچه سریعتر یا وضعیت قرنطینه اعلام شود یا حکومت نظامی تا بتوانیم از این وضعیت کشتار کرونا خارج شویم.

آقای میانسالی نیز می‌گوید: «شنیده‌ها در سایت‌ها و موبایل‌ها این است که این سمت می‌گوییم مرگ بر آمریکا اما خانواده‌ها را میفرستیم آن سمت. خب دین و ایمان مردم ضعیف شده، اعتقادات مردم ضعیف شده است.»

«مردم نان ندارند بخورند چطور در خانه بمانند»

پیرمرد موتور سوار می‌گوید: «ما رعایت می‌کنیم، ماسک می‌زنیم، فاصله اجتماعی رعایت می‌کنیم اما نمی‌توانیم در خانه بمانیم. مردم نان ندارند بخورند چطور در خانه بمانند. دولت بیاید و کرایه خانه ما را بدهد تا ما در خانه بمانیم. دولت کمک نمی‌کند.»

جوانی که خودش مبتلا به کروناست می‌گوید‌: «تعطیل کنند و خاطیان را جریمه نکنند چه فایده دارد. تعطیل کنند که همه راهی شمال شوند خوب است؟ همین الان پارک‌های اطراف تهران را ببینید، پر از جمعیت است.»

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، تا ظهر امروز ۱۳ آبان ۱۳۹۹ خورشیدی «بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۹۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۲۹۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۳۷ هزار و ۷۱۲ نفر رسید.»