Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک شهروند ایران: دولت برای کندن شر کرونا یا قرنطینه کامل اعلام کند یا حکومت نظامی

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright  Anadolu Agency
Copyright  Anadolu Agency
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیرمرد موتور سوار می‌گوید: «ما رعایت می‌کنیم، ماسک می‌زنیم، فاصله اجتماعی رعایت می‌کنیم اما نمی‌توانیم در خانه بمانیم. مردم نان ندارند بخورند چطور در خانه بمانند. دولت بیاید و کرایه خانه و خرج ما را بدهد تا ما در خانه بمانیم. دولت کمک نمی‌کند.»

آگهی

آمار روزانه مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا کماکان در ایران بالاست. شهروندان ایران در گفت‌‌وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه هرکدام پیشنهادی به دولت ارائه می‌دهند.

 پیرمردی از دولت می‌خواهد تا به مردم کمک مالی کند تا آنها بتوانند در خانه بمانند. جوانی وضعیت را با دوره جنگ مقایسه کرده و می‌گوید باید هرچه سریعتر یا وضعیت قرنطینه اعلام شود یا حکومت نظامی تا بتوانیم از این وضعیت کشتار کرونا خارج شویم.

آقای میانسالی نیز می‌گوید: «شنیده‌ها در سایت‌ها و موبایل‌ها این است که این سمت می‌گوییم مرگ بر آمریکا اما خانواده‌ها را میفرستیم آن سمت. خب دین و ایمان مردم ضعیف شده، اعتقادات مردم ضعیف شده است.»

«مردم نان ندارند بخورند چطور در خانه بمانند»

پیرمرد موتور سوار می‌گوید: «ما رعایت می‌کنیم، ماسک می‌زنیم، فاصله اجتماعی رعایت می‌کنیم اما نمی‌توانیم در خانه بمانیم. مردم نان ندارند بخورند چطور در خانه بمانند. دولت بیاید و کرایه خانه ما را بدهد تا ما در خانه بمانیم. دولت کمک نمی‌کند.»

جوانی که خودش مبتلا به کروناست می‌گوید‌: «تعطیل کنند و خاطیان را جریمه نکنند چه فایده دارد. تعطیل کنند که همه راهی شمال شوند خوب است؟ همین الان پارک‌های اطراف تهران را ببینید، پر از جمعیت است.»

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، تا ظهر امروز ۱۳ آبان ۱۳۹۹ خورشیدی «بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۹۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۲۹۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۳۷ هزار و ۷۱۲ نفر رسید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز یک میلیون و دویست هزار نفر گذشت

مرگ ۴۳۴ نفر دیگر بر اثر کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: آمار فوتی‌ها بیشتر می‌شود

صدور حکم دو سال زندان برای زن بریتانیایی که دیرتر از زمان مجاز سقط جنین کرده بود