Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

معاینه زنانه اجباری در فردوگاه قطر؛ چند مسئول تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند

فرودگاه دوحه
فرودگاه دوحه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر و وزیر کشور قطر هم در همین ارتباط از مسافرانی زنی که ناخواسته مجبور به انجام معاینات زنانه اجباری در فرودگاه دوحه شدند، به نمایندگی از دولت این کشور عذرخواهی کردند.

آگهی

قطر روز جمعه از برملا شدن ماجرای انجام معاینات اجباری زنانه در فردوگاه دوحه خبر داد و اعلام کرد که چند فرد مسئول در این ارتباط تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

دولت قطر با انتشار بیانیه‌ای اقدامات انجام شده در این خصوص را «تخلف آشکار و غیرقانونی» خواند و تاکید کرد که مسئولان مربوطه به محاکم قضایی معرفی شده‌اند.

بنا به گزارشی از این ماجرا که رسانه‌ها جزئیات آنرا منتشر کردند مسافران زن در ۱۰ پرواز خروجی از فرودگاه دوحه تحت آزمایش‌های اجباری قرار گرفته‌اند.

این اقدام در پی دستور مسئولان فردوگاه دوحه برای تلاش جهت یافتن مادر نوزادی که روز دوم اکتبر در سرویس‌های بهداشتی این فرودگاه پیدا شده بود صورت گرفته است.

AP/AP
پیدا شدن نوزادی رها شده در سرویس‌های بهداشتی فرودگاه دوحهAP/AP

نخست وزیر و وزیر کشور قطر هم در همین ارتباط از مسافرانی زنی که ناخواسته مجبور به انجام معاینات زنانه اجباری در فرودگاه دوحه شدند، به نمایندگی از دولت این کشور «صادقانه» عذرخواهی کرده‌اند.

نیوزیلند پنجشنبه شب با اعلام اینکه یکی از شهروندانش در میان افرادی بوده که در فرودگاه دوحه تحت معاینات زنانه اجباری قرار گرفته این اقدام را به عنوان تخلفی «کاملاً غیر قابل قبول» به شدت مورد انتقاد قرار داده بود.

گفته می‌شود معاینات زنانه اجباری در فردوگاه دوحه اوایل ماه اکتبر روی داده اما این ماجرا تا پیش از برملا شدن توسط مسافران استرالیایی که متاثر از این اقدام در نهایت لب به سخن باز کرده‌اند از رسانه‌ها و افکار عمومی پنهان نگاه داشته شده بود.

استرالیا اعلام کرده که ۱۳ نفر از زنان شهروند این کشور تحت این معاینات اجباری قرار گرفته بودند. بریتانیا و فرانسه نیز هر کدام به ترتیب از ۲ و ۱ نفر از شهروندانشان در قبال رفتار ماموران فرودگاه دوحه حمایت کرده‌‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دارایی قطر به اتهام فساد مالی و سوءاستفاده از جایگاه شغلی بازداشت شد

عفو بین الملل: صدها تن از کارگران خارجی در قطر دستمزد دریافت نکرده‌اند

سفر منطقه‌ای هلگا اشمید به امارات، قطر، عمان و ایران آغاز شد