نیروهای ویژه ارتش بریتانیا تلاش برای «ربودن» یک نفتکش را خنثی کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نفتکش «نیو آندرومدا»
نفتکش «نیو آندرومدا»   -  Copyright  AP Photo

نیروهای ویژه ارتش بریتانیا شامگاه یکشنبه به دنبال حادثه ای که تلاش برای «ربودن» یک نفتکش در کانال مانش توصیف شده است این کشتی را تصرف کردند.

در جریان عملیات نیروهای ویژه نظامیان بریتانیا هفت نفر بازداشت شدند. حادثه تلاش برای «ربودن» نفتکش «نیو آندرومدا» (Nave Andromeda) به دنبال رفتار خشونت آمیز چند سرنشین این کشتی که به طور قاچاقی سوار آن شده بودند آغاز شد. نیروهای ویژه ارتش بریتانیا در جریان عملیات خود که تنها ۹ دقیقه طول کشید هفت فرد مظنون به تلاش برای «ربودن» این نفتکش را بازداشت کردند. بنا به گزارش‌ها بازداشت شدگان ۲۲ خدمه این کشتی را تهدید کرده بودند.

این عملیات پس از تنش ۱۰ ساعته در کشتی «نیو آندرومدا» که نام آن به عنوان یک نفتکش متعلق به لیبریا ثبت شده است انجام شد. وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که بن والاس، وزیر دفاع و پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا با عملیات نیروهای ویژه موافقت کرده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«سرویس دریایی ویژه» که واحدی از نیروهای ویژه ارتش بریتانیا است وظیفه تصرف کشتی «نیو آندرومدا» و در اختیار گرفتن کنترل آن را برعهده داشت. در این عملیات از چهار بالگرد ارتش بریتانیا استفاده شد.

برخی گزارشها حاکی است که هفت فرد مظنون به تلاش برای «ربودن» نفتکش اهل نیجریه هستند و به دنبال درخواست پناهندگی از بریتانیا بودند.

کشتی «نیو آندرومدا» روز پنج اکتبر (۱۴ مهر) بندر لاگوس در نیجریه را ترک کرده بود. مقصد این نفتکش که طول آن ۲۲۸ متر است یک پالایشگاه نفت در نزدیکی ساوتهمپتون در جنوب بریتانیا بود.

نیروهای ویژه ارتش بریتانیا پیش از این در سال ۲۰۱۸ نیز پس از آنکه تهدید کارکنان یک کشتی باری ایتالیایی از سوی چند فردی که به طور قاچاقی سوار این کشتی شده بودند مجبور به تصرف آن شدند.