Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ابزار جاسوسان شوروی به حراج گذاشته می‌شوند

رژ لب که هفت تیر می‌شود
رژ لب که هفت تیر می‌شود Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گالری جولین در نیویورک به‌زودی وسایلی مانند «رژ لبی که به هفت تیر بدل می شود» و یا «کیف زنانه‌ای که دوربین عکاسی جاسوسی» است را در ماه ژانویه به‌صورت آنلاین به حراج می گذارد.

آگهی

«رژ لبی که قابلیت هفت تیرشدن» دارد یا «یک کیف زنانه که در اصل یک دوربین عکاسی جاسوسی و دقیق است» و اشیا و وسایل دیگری که در زمان جنگ سرد در اختیار جاسوسان اتحاد جماهیر شوروی بود، به‌زودی در یک حراجی به فروش می‌رسند.

این حراجی توسط گالری آمریکایی «جولین» به‌صورت آنلاین رگزار خواهد شد.

حراجی که در میانه ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ آغاز و در سیزدهم فوریه، کمتر از یک ماه بعد، پایان می یابد.

دست‌کم ۴۰۰ فقره از وسایلی که پیش تر مورد استفاده جاسوسان قرارگرفته به فروش می‌رسد. این ابزار اولین بار توسط موزه خصوصی «کا گ ب» در نیویورک به نمایش گذاشته شدند. نمایشی که سال گذشته بدلیل شیوع ویروس کرونا مدت کوتاهی برقرار بود. چرا که به جز موزه‌های بزرگ، موزه‌های کوچک و خصوصی شهر نیویورک ناگزیر درهایشان را به‌روی بازدیدکنندگان بستند.

مارک نولان، یک کارشناس هنری می گوید: «قرار نیست وسائل مورد استفاده جاسوسان در زمان اتحاد جماهیر شوروی، با قیمت گزاف به فروش برسند. مثلا قیمت تخمینی رژ لبی که هفت تیر می شود بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار برآورد شده است.»

در میان وسایلی که به حراج گذاشته می‌شوند یک نامه از فیدل کاسترو وجود دارد که در آن «طرح فتح هاوانا» در سال ۱۹۵۸ را به رشته تحریر درآورده است.

قیمت این نامه هم به هزار  تا ۱۵۰۰ دلار تخمین زده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقاشی ویسکی چرچیل ۱ میلیون پوند فروخته شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟