Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله با چاقو به دو زن در پاریس؛ تحقیق درباره احتمال انگیزه نژادپرستانه آغاز شد

برج ایفل
برج ایفل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از مهاجمان ابتدا به جایی از سر کنزا، نزدیک شقیقه‌اش ضربه زده و بعد چاقویی را در شکمش فرو کرده است.

آگهی

پلیس و دادستانی فرانسه تحقیقات درباره حمله با چاقو به دو زن در نزدیکی برج ایفل پاریس را آغاز کرد.

این دو زن که «امل» و «کنزا» نام دارند و با هم دختر عمو هستند، شامگاه یکشنبه ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) به همراه چند نفر دیگر از اعضای خانواده‌شان در پارک «شان‌دومارس» پاریس در پای برج ایفل مشغول قدم زدن بودند که با دو زن دیگر درگیر و در جریان دعوا زخمی شدند.

به گفته شاهدان و خود قربانیان، دعوا بر سر سگ دو زن مهاجم آغاز شد. یکی از اعضا خانواده قربانیان که در محل حضور داشته به خبرنگار روزنامه لیبراسیون گفت که آنها سگ خود را نبسته بودند و بچه‌هایی که همراه آنان بودند، از حیوان ترسیده بودند. ظاهرا آنها از آن دو زن خواسته‌اند که مواظب سگ‌شان باشند که بیش از حد به بچه‌ها نزدیک نشوند. اما صاحبان سگ، عصبانی شده و به آنها حمله کرده‌اند.

اپلیکیشن یورونیوز را از پل استور دانلود کنید

خبر این حمله به عنوان یک حمله «نژادپرستانه» از روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی فرانسه پیچید. برخی نوشته‌اند زن‌های مهاجم به دلیل آن که امل و کنزا روسری به سر داشته‌اند به آنها حمله کرده‌اند. روزنامه لیبراسیون از قول خانواده دو زن قربانی نوشت که مهاجمان در حال حمله آنها را «عرب کثافت» خطاب کرده و گفته‌اند: «اینجا خانه ماست، به کشور خودتان برگردید.»

این روزنامه می‌نویسد که یکی از مهاجمان ابتدا به جایی از سر کنزا، نزدیک شقیقه‌اش ضربه زده و بعد چاقویی را در شکمش فرو کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان می‌نویسد دو زن جوان مهاجم «ظاهری اروپایی» داشته‌اند. به گزارش این خبرگزاری دست یکی از دو زن مجروح به شدت پارگی برداشته و بلافاصله زیر تیغ جراحی رفته است. زن دیگر شش ضربه چاقو خورده و ریه‌اش سوراخ شده است، اما با این حال جان هیچ یک از آنها در خطر نیست.

مرکز آتش‌نشانی و امداد پاریس نیز تأیید کرده که نیروهایش در ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه در محل حاضر شده و مجروحان این دعوا را به بیمارستان منتقل کرده‌اند. دو فرد مهاجم نیز به دست مأموارن پلیس بازداشت و به کمیساریا منتقل شدند. پرونده‌ای نیز در این زمینه با اتهام «اقدام به قتل» برای بازداشت‌شدگان تشکیل شده است. با این حال لیبراسیون به نقل از منابع نزدیک به دستگاه قضایی فرانسه نوشته است که دادستانی پاریس همزمان با دستور گشودن پرونده تحقیق در این زمینه، گفته است که هنوز به شواهدی دال بر ماهیت نژادپرستانه یا مذهبی یا در پیوند با حجاب در این پرونده دست نیافته و منتظر نتیجه تحقیق در این زمینه است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

لیبراسیون با نقل گفته‌های کنزا مبنی بر این که مهاجمان به دخترعموی او هم حمله کرده، روسری را از روی سرش کشیده و پاره کرده‌اند، می‌نویسد که با این همه ممکن است ماجرا تلفیقی از دعوا بر سر سگ و سپس توهین‌های نژادپرستانه بعد از آن باشد.

روزنامه لوموند نیز به نقل از منابعی دیگرمی‌نویسد که دادستانی تا زمان روشن شدن نتیجه تحقیقات در این زمینه اظهار نظر نخواهد کرد.

چنین رویدادی چند روز پس از سر بریده شدن یک معلم به دست یک پناهنده مسلمان چچنی‌تبار به دلیل نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر اسلام، حساسیت‌های مذهبی و نژادی را جامعه فرانسه برانگیخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو در شهر کبک کانادا دو کشته و پنج زخمی برجای گذاشت

مردی که با چاقو به پلیس فرانسه حمله کرد کشته شد

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است