Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارمنستان و آذربایجان در مذاکرات مسکو شرکت می‌کنند

ارمنستان و آذربایجان در مذاکرات مسکو شرکت می‌کنند
ارمنستان و آذربایجان در مذاکرات مسکو شرکت می‌کنند Copyright AP/Azerbaijan's Defense Ministry
Copyright AP/Azerbaijan's Defense Ministry
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتظار می‌رود وزیران امور خارجه ارمنستان و آذربایجان روز جمعه به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای آغاز مذاکرات در مسکو حاضر شوند.

آگهی

در حالی‌که جنگ میان آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره‌باغ ادامه دارد، باکو و ایروان اعلام کردند در مذاکرات مسکو شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه انتظار می‌رود وزیران امور خارجه ارمنستان و آذربایجان روز جمعه به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای آغاز مذاکرات در مسکو حاضر شوند. هنوز معلوم نیست این گفت‌وگوها روز جمعه آغاز می‌شود یا روز شنبه.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که از زمان آغاز درگیری‌ها در ناگورنو قره‌باغ، هر دو کشور فراخوان‌های متعدد سازمان‌های بین‌المللی و قدرت‌های منطقه‌ای برای پایان دادن به مناقشه نظامی را رد کرده بودند.

یک مقام دیپلماتیک روسیه به خبرگزاری فرانسه گفت که جیحون بایراموف و زهراب مناتساکانیان، وزیران امور خارجه آذربایجان و ارمنستان حضور خود در مذاکرات مسکو را تایید کرده اند.

پیش از این اعلام شده بود که تنها نخست وزیر ارمنستان روز شنبه به مسکو سفر می‌کند.

پس از نزدیک به دو هفته درگیری نظامی در قره‌باغ، خبرگزاری فرانسه از برقراری آرامش نسبی در شامگاه پنجشنبه و بامداد جمعه در شهر استپانکرت/خان‌کندی، مرکز جمهوری خودخوانده قره‌باغ خبر می‌دهد. این در حالی است که آذربایجان و ارمنستان در همین زمان یکدیگر را به شلیک راکت و توپخانه به شهرهای طرف مقابل متهم کرده اند.

بر اساس آمارهای رسمی در جریان دور اخیر درگیری‌ها در قره‌باغ تا کنون بیش از ۴۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. دست‌کم ۵۳ تن از قربانیان غیرنظامی بودند. این احتمال وجود دارد که شمار جان‌باختگان این جنگ بسیار فراتر از این آمار باشد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر ارمنستان: اگر آذربایجان اقدام متقابل کند حاضر به امتیازدهی هستیم

عفو بین‌الملل استفاده آذربایجان از بمب‌های خوشه‌ای در حمله به استپاناکرت را محکوم کرد

انگشت اتهام مسکو به‌سمت ایروان؛ «آخرین اقدام ضد روسی ارمنستان، دست‌پخت کشورهای غربی است»