کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت النصر را رد کرد؛ پرسپولیس فینالیست ماند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لیگ قهرمانان آسیا
لیگ قهرمانان آسیا   -  کپی رایت  وبسایت ای‌اف‌سی

کنفدراسیون فوتبال آسیا، ای‌اف‌سی شکایت باشگاه النصر عربستان سعودی برای تغییر نتیجه آخرین دیدار این تیم با پرسپولیس ایران را رد کرد.

بعد از آن که تیم پرسپولیس موفق شد با شکست النصر در روز ۱۲ مهر ماه به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یابد، باشگاه سعودی از نماینده فوتبال ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرد. این باشگاه با ادعای آن که پرسپولیس در آن دیدار از بازیکنان خارجی «غیرمجاز» استفاده کرده، خواستار تغییر نتیجه بازی به سود خود شده بود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

النصری‌ها در نامه خود به ای‌اف‌سی گفته بودند که جذب بازیکنان جدید در دوره محرومیت پرسپولیس در پی رأی فیفا در پرونده برانکو ایوانکوویچ صورت گرفته بود. کنفدراسیون روز سه شنبه از فدراسیون فوتبال ایران خواست تا مدارک و مستندات خود را برای دفاع از تیم پرسپولیس در برابر این شکایت ارسال کند. این کنفدراسیون در نهایت با بررسی کامل شواهد و مدارک موجود در پرونده، شکایت النصر را وارد ندانست و به این ترتیب حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا دیگر قطعی شد.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا صدور خبر صدور رأی به نفع پرسپولیس در روز جمعه ۱۸ مهر را تأیید کرده و نوشته است که این رأی قطعی خواهد بود.

دیدار فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا روز ۲۹ آذر برگزار می‌شود و پرسپولیس به عنوان فینالیست غرب آسیا در انتظار فینالیست شرق این قاره می‌ماند.