دومین سالن‌های زنجیره‌ای سینما در جهان تسلیم کرونا شد؛ ۴۵ هزار نفر بیکار می‌شوند

شعبه میدان لستر سینمای سین‌ورلد در شهر لندن
شعبه میدان لستر سینمای سین‌ورلد در شهر لندن Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کرونا پرده‌های نمایش دومین مجموعه بزرگ سالن‌های زنجیره‌ای سینما در جهان را از سه روز دیگر پایین می‌کشد؛ رخدادی که ۴۵ هزار نفر را در بریتانیا و آمریکا به کام بیکاری می‌فرستد.

آگهی

کرونا پرده‌های نمایش دومین مجموعه بزرگ سالن‌های زنجیره‌ای سینما در جهان را از سه روز دیگر پایین می‌کشد؛ رخدادی که ۴۵ هزار نفر را در بریتانیا و آمریکا به کام بیکاری می‌فرستد.

سینِ‌ورلد (Cineworld)، دومین مجموعه بزرگ سالن‌های زنجیره‌ای سینما در جهان، روز دوشنبه اعلام کرد که درهای تمامی مراکز نمایش فیلم خود را در بریتانیا و ایالات متحده از ۸ اکتبر (پنجشنبه) خواهد بست؛ اقدامی که به بیکاری ۴۵ هزار نفر منجر خواهد شد ولی امیدهای اندکی را برای احیای این مجموعه پس از رونق دوباره صنعت سینما پیرو فروکش کردن شیوع ویروس کرونا، زنده نگاه می‌دارد.

سین‌ورلد علت اتخاذ این تصمیم خود را عدم تمایل استودیوهای فیلسازی برای آغاز اکران فیلم‌های تجاری پرطرفدار همچون فیلم جدید «جیمز باند» اعلام کرده و خود را ناچار به متوقف کردن فعالیت ۵۳۶ سالن نمایش در آمریکا و ۱۲۷ سینمای فعال در بریتانیا دانسته‌ است.

در بیانیه این شرکت هیچ اشاره‌ای به زمان بازگشایی احتمالی سالن‌های نمایش فیلم نشده و بر همین اساس، طی ده دقیقه ابتدایی آغاز معاملات روز دوشنبه بازارهای سهام، قیمت هر سهم این شرکت ۶۰ درصد دیگر کاهش یافت. قیمت هر سهم سینِ‌ورلد طی سال جاری میلادی و در پی شیوع ویروس کرونا تا پیش از روز دوشنبه ۸۰ درصد در مقایسه با نرخ پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی افت کرده بود.

سالن‌های نمایش سین‌ورلد در ژوئیه گذشته و پس از اتمام مرحله نخست قرنطینه عمومی بازگشایی شد ولی با به تعویق افتادن اکران فیلم «وقت مردن نیست» از مجموعه جیمز باند و فیلم تجاری «بیوه‌ سیاه» با بحران مالی مواجه شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

صنعت سرگرمی در جهان جزء صنایعی است که بیشترین آسیب را از اعمال محدودیت‌های عمومی ناشی از شیوع ویروس کرونا متحمل شده است. هفته گذشته نیز شرکت والت دیزنی اعلام کرد که قصد دارد حدود ۲۸ هزار تن از کارکنان شاغل در مجموعه‌های تفریحی خود در آمریکا را اخراج کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کار سخت صدا پیشه‌های فرانسوی در دوران قرنطینه؛ رونق دوبلاژ در عصر کرونا

سینمایی بر لب آب؛ تماشای فیلم از رودخانه پاریس

نتیجه آزمایش سیستم موشکی بازدارنده هسته‌ای بریتانیا بار دیگر «ناموفق» بود