حضور همزمان ظریف و وزیر دفاع آمریکا در کویت

محمد جواد ظریف و مارک اسپر
محمد جواد ظریف و مارک اسپر Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفر مقامات ارشد ایران و آمریکا به کویت به دنبال درگذشت صباح احمد جابر صباح، امیر قبلی کویت صورت می‌گیرد. صباح احمد جابر صباح روز ۲۹ سپتامبر (هشتم مهر) در ۹۱ سالگی از دنیا رفت.

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه به طور جداگانه در کویت با نواف احمد جابر صباح، امیر جدید این کشور دیدار کردند.

سفر مقامات ارشد ایران و آمریکا به کویت به دنبال درگذشت صباح احمد جابر صباح، امیر قبلی کویت صورت می گیرد. صباح احمد جابر صباح روز ۲۹ سپتامبر (هشتم مهر) در ۹۱ سالگی از دنیا رفت.

کویت در دوران زمامداری او هم متحد نزدیک آمریکا و عربستان بود و هم با ایران روابط حسنه داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مارک اسپر در جریان دیدارش با امیر جدید کویت درگذشت صباح احمد جابر صباح را تسلیت گفت. نواف احمد جابر صباح نیز جریان این ملاقات برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به دلیل ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در بیمارستان بستری شده است آرزوی سلامتی کرد.

محمد جواد ظریف نیز در ملاقات با امیر جدید کویت درگذشت صباح احمد جابر صباح را تسلیت گفت. وزیر امور خارجه ایران همچنین بر حمایت تهران از کویت تاکید کرد.

محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نایب رئیس امارات عربی متحده و فهد بن سلطان، عضو خاندان سلطنتی عربستان و حاکم استان تبوک در این کشور از دیگر شخصیت هایی هستند که برای ابلاغ مراتب تسلیت دولت های متبوع خود در کویت به سر می برند.

مارک اسپر پیش از سفر به کویت به قطر رفته بود. وزیر دفاع ایالات متحده در جریان این سفر بر اهمیت «همکاری دفاعی مستحکم» کشورش با قطر تاکید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: مخالفیم اما باید مصوبه مجلس در مقابله با تحریم‌ها را اجرا کنیم

تغییر وزیر دفاع آمریکا؛ آیا ترامپ در فکر حمله به ایران یا کشور دیگری است؟

بستری شدن امیر ۹۱ ساله کویت در بیمارستان؛ برخی اختیارات به ولیعهد محول شد