ژاپن از نیروهای مسلح خود خواست مشاهده «بشقاب پرنده‌ها» را گزارش کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکسی که تصور می‌شود از یک بشقاب پرنده در آمریکا گرفته شده است
عکسی که تصور می‌شود از یک بشقاب پرنده در آمریکا گرفته شده است   -  کپی رایت  AP Photo

ژاپن برای نیروهای مسلح این کشور دستورالعمل جدیدی درباره نحوه مواجهه با اشیاء ناشناس در آسمان صادر کرد.

در این دستورالعمل از نیروهای مسلح ژاپن خواسته شده است تا مشاهده هرگونه «شیء ناشناس» در آسمان را گزارش کنند. تارو کونو، وزیر دفاع سابق ژاپن اوایل ماه جاری میلادی در حالی که هنوز به عنوان وزیر دفاع مشغول فعالیت بود، تاکید کرد که اعضای نیروهای مسلح کشورش هنگام مواجهه با هرگونه پدیده ناشناخته در آسمان باید از آن تصویربرداری کنند. وی افزوده بود که این تصاویر باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

از سوی دیگر ارتش ژاپن موظف شده است که به گزارش‌های دریافتی از شهروندان درباره رصد اشیاء ناشناس در آسمان (بشقاب پرنده‌ها) رسیدگی کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر دفاع پیشین ژاپن پیش از این وجود اشیاء ناشناس در آسمان را زیر سوال برده بود. تارو کونو گفته بود: «صادقانه بگویم: من به بشقاب پرنده‌ها باور ندارم.»

با این حال گزارش‌ها حاکی است که موضوع «بشقاب پرنده‌ها» یکی از محورهای مذاکره ماه گذشته تارو کونو با مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا بود. پنتاگون ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) سه ویدئویی را که خلبانان آمریکایی از «پدیده‌ای ناشناخته» در آسمان ثبت کرده بودند منتشر کرد. مقامات ایالات متحده در آن زمان تاکید کرده بودند که قادر به شناسایی اشیایی که در این ویدئوها دیده می‌شوند، نیستند.

وزارت دفاع ژاپن تاکید می‌کند که تاکنون موردی از مواجهه نیروهای مسلح این کشور با بشقاب پرنده‌ها گزارش نشده است. این در حالی است که گزارش‌هایی از شش مورد مواجهه خلبان های ژاپنی با اشیاء ناشناس در آسمان منتشر شده است.