Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

زنی از سفیر فرانسه به دلیل برداشتن کاندوم حین همخوابگی شکایت کرد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در فرانسه قانون یا رویه قضایی خاصی برای این عمل، یعنی برداشتن کاندوم در جریان رابطه جنسی توافقی که به آن «پنهان‌کاری» در رابطه جنسی نیز گفته می‌شود، وجود ندارد.

آگهی

یک زن ۳۰ ساله از یک دیپلمات فرانسوی به دلیل نگذاشتن کاندوم در حین همخوابگی با او، نزد دادگاهی در پاریس شکایت کرد.

این زن می‌گوید که در شامگاه ۲۳ سپتامبر (۲ مهر)، هنگامی که با رضایت خودش مشغول سکس با مردی در خانه او بوده، متوجه می‌شود که به رغم درخواست او، شریک جنسی‌اش کاندوم نگذاشته است. نشریه فرانسوی لوپوئن که روز سه شنبه این خبر را از قول منابع نزدیک به پرونده منتشر کرد، می‌نویسد که متشاکی، سفیر فرانسه در یک کشور خارجی است و زن سه روز بعد از آن شب از او شکایت کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادستانی پاریس هم اکنون تحقیقاتی را برای بررسی موضوع آغاز کرده و به گفته منبع مورد استناد لوپوئن، پرونده این تحقیق به ناحیه ۲ پلیس قضایی پاریس سپرده شده است.

شاکی برای پلیس توضیح داد که از طریق یک سایت دوست‌یابی با این دیپلمات آشنا شده است. آنها قبل از آن بدون داشتن رابطه جنسی چندین بار همدیگر را دیده بودند.

پیشینه

در ژانویه ۲۰۱۷، یک فرانسوی متهم به این عمل به تصمیم دادگاهی در لوزان سوئیس به جرم «تجاوز به عنف» به دوازده ماه حبس تعلیقی محکوم شد. در ماه مه همان سال، دادگستری سوئیس این حکم را در دادگاه تجدیدنظر تأیید کرد، اما این عمل را زیر عنوان «ارتکاب فعل جنسی ارتکابی علیه شخص ناتوان از تشخیص یا مقاومت» طبقه‌بندی مجدد نمود.

در قانون مجازات فرانسه، جرم تجاوز جنسی این گونه تعریف شده است: «هر گونه عمل دخول جنسی، به هر شکلی، که با خشونت، محدودیت، تهدید یا غافلگیری بر شخص دیگری انجام شود».

در فرانسه قانون یا رویه قضایی خاصی برای این عمل، یعنی برداشتن کاندوم در جریان رابطه جنسی توافقی که به آن «پنهان‌کاری» در رابطه جنسی نیز گفته می‌شود، وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان عالی کانادا: استفاده از کاندوم می‌تواند شرط رضایت در رابطه جنسی باشد

«هرمنوتیک آزار جنسی» در جامعه و دنیای مجازی ایران؛ گفت‌وگویی با محمدعلی الستی

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند