اسپانیا: جبل‌ الطارق پس از برکسیت عضو شنگن شود

جبل الطارق
جبل الطارق   -  Copyright  آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی

حدود ۱۵ هزار نفر هر روز برای کار از جنوب اسپانیا وارد جبل ‌الطارق می‌شوند، ۹ هزار تن از این افراد اسپانیایی و ۶ هزار نفر دیگر بریتانیایی هستند.

مقامات اسپانیا خواستار آن شدند که به منظور تسهیل تردد افراد در منطقهٔ جبل‌الطارق، این منطقه پس از انجام کامل برکسیت عضو منطقه شنگن شود.

وبسایت اطلاع‌رسانی حوزهٔ شنگن اعلام کرد که دولت اسپانیا، در خلال چند دیدار میان مقامات بریتانیا و جبل ‌الطارق در مادرید، این پیشنهاد را مطرح کرده است و فا‌بین پیکاردو، وزیر اصلی جبل ‌الطارق از این پیشنهاد حمایت کرده است.

ناحیهٔ کوهستانی جبل‌الطارق، که تحت حاکمیت بریتانیا قرار دارد، در جنوب اسپانیا واقع شده و حدود ۱۵ هزار نفر که در ناحیهٔ «لالینه‌آ دُلا کُنسِپسیون» واقع در جنوب اسپانیا زندگی می‌کنند نیاز دارند که هر روز برای کار وارد جبل‌الطارق شوند. ۹ هزار تن از این افراد اسپانیایی و ۶ هزار تن دیگر شهروند بریتانیا هستند.

۹۶ درصد از مردم جبل‌ الطارق در همه‌پرسی برکسیت خواستار ماندن در اتحادیهٔ اروپا شدند. اگر این پیشنهاد عملی شود جبل‌ الطارق عضو شنگن خواهد شد، امری که ممکن است برای بریتانیا که حتی در زمان عضویت خود در اتحادیهٔ اروپا عضو حوزهٔ شنگن نبود،‌ جنجال‌برانگیز باشد.

اسپانیا همچنین هفتهٔ گذشته از این پیشنهاد که شهروندان کویت بتوانند بدون ویزا به ناحیهٔ شنگن سفر کنند پشتیبانی کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط