Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمایت دونالد ترامپ از پلیس در سفر به شهر بحران‌زده کنوشا

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۱ سپتامبر (۲ شهریور) از شهر بحران‌زده کنوشا در ایالت ویسکانسین این کشور دیدن کرد.

آگهی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور) از شهر بحران‌زده کنوشا در ایالت ویسکانسین این کشور دیدن کرد.

شهر کنوشا در پی شلیک یک مامور پلیس به فردی سیاه‌پوست به نام جیکوب بلیک شب‌های ناآرامی را پشت سر گذاشته و تظاهرات اعتراضی بعضا خشونت‌باری در نقاط مختلفی از این شهر برگزار شده است.

آقای ترامپ با حضور در محل یک فروشگاه که به دلیل ناآرامی‌های روز‌های گذشته ویران شده بود، از اقدام گارد ملی برای مقابله با آتش‌سوزی‌ و غارت عمومی ستایش کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا درباره اعتراضات گفت: «این‌ها تظاهرات مسالمت آمیز نیستند، بلکه رعب و وحشت داخلی هستند.»

وی افزود: «برای متوقف ساختن خشونت سیاسی ما باید با ایدئولوژی افراطی آن نیز مقابله کنیم... ما باید رفتار خطرناک ضدپلیس را محکوم کنیم.»

دونالد ترامپ در سفر خود اعلام کرد دولت برای بازسازی نزدیک به ۱ میلیون دلار به پلیس شهر، ۴ میلیون دلار به کسب‌و‌کارهای آسیب دیده و ۴۲ میلیون دلار برای کمک به قراری نظم و امنیت عمومی در ایالت ویسکانسین اختصاص خواهد داد.

پیشتر فرماندار ایالت ویسکانسین و شهردار شهر کنوشا که هر دو از اعضای حزب دموکرات هستند دونالد ترامپ را ترغیب کرده بودند که برای جلوگیری از بیشتر شدن التهاب و تنش‌ها از شهر دیدن نکند. امری که رئیس‌جمهور آمریکا آن را نپذیرفت.

قرار بود در این سفر دونالد ترامپ با خانواده جیکوب بلیک، سیاهپوست مصدوم، ملاقات کند؛ اما طبق گزارش‌ها پس از آن‌که خانواده خواستار حضور وکیل خود در دیدار حضوری شدند دفتر ریاست‌جمهوری ملاقات را لغو کرده است.

پزشکان می‌گویند ممکن است آقای بلیک به دلیل آسیب وارده در پی شلیک هفت گلوله از سوی افسر پلیس، برای همیشه فلج شود.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از سفر خود با حمایت از پلیس گفته بود: «شما حتی اگر یک افسر پلیس با سابقه کاری ۱۵ سال نیز باشید در رویارویی با یک فرد بدکار و شرور گاهی تنها به اندازه کسری از ثانیه زمان دارید تا واکنش نشان دهید و اگر خطا کنید جان خود را از دست می‌دهید؛ پلیس در چنین شرایطی است که دچار لغزش می‌شود و تصمیم‌ نادرستی می‌گیرد.»

رئیس‌جمهور آمریکا متعهد شده است برای بازسازی شهر کمکی مالی از سوی دولت اختصاص دهد

مرگ یک سیاهپوست دیگر در پی شلیک پلیس

موضوع تبعیض و عدالت نژادی در شرایطی بار دیگر در آمریکا بالا گرفته است که از لس‌انجلس خبر می‌رسد دو مامور پلیس این شهر در پی تخلف یک دوچرخه‌سوار سیاهپوست او را به ضرب گلوله از پای درآورده‌اند.

این حادثه پس از آن رخ داد که دیجون کیزی، سیاهپوست ۲۹ ساله، برای تخطی از مقررات دوچرخه‌سواری با اخطار پلیس متوقف شد. گفته شده است وی با پیاده شدن از دوچرخه شروع به دویدن کرده که ماموران او را تعقیب کردند و در پی گلاویز شدن، یک اسلحه از لباس او روی زمین افتاده است.

پلیس می‌گوید آقای کینزی با زدن مشت به صورت یک مامور به سمت زمین خیز برداشته است تا اسلحه را بردارد که ماموران به سمت او آتش گشوده‌اند.

دو مامور پلیس تا انجام تحقیقات از گشت‌زنی کنار گذاشته شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بایدن: پلیس‌هایی که به دو سیاهپوست شلیک کرده‌اند باید محاکمه شوند

پلیس آمریکا: توماس کروکس قبل از شلیک به ترامپ با گوشی خود «پورن» جستجو کرده بود

ادامه مقاومت بایدن در برابر درخواست‌ها برای کناره‌گیری: «هفته آینده به کارزار انتخاباتی برمی‌گردم»