ویروس‌کرونا و صنعت‌گردشگری؛ زیان ۲۲ میلیارد پوندی متوجه اقتصاد بریتانیاست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
London
London   -  کپی رایت  Matt Dunham/Copyright 2017 The Associated Press. All rights reserved.

محدودیت‌های مسافرتی ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش چشمگیر گردشگران در بریتانیا احتمالا تا پایان سال جاری میلادی به اقتصاد این کشور نزدیک به ۲۲ میلیارد پوند زیان خواهد رساند.

پیش بینی ضرر مالی از سوی شورای جهانی سفر و جهانگردی (WTTC) و بر اساس تعداد گردشگرانی که در سال ۲۰۲۰ میلادی از بریتانیا بازدید کرده اند، محاسبه شده است.

طبق گزارشی از سوی این شورا، تخمین زده می شود که پول هزینه شده توسط گردشگران بین المللی در اقتصاد بریتانیا ۷۸ درصد کاهش یابد که برابر است با از دست دادن ۶۰ میلیون پوند در روز و ۴۲۰ میلیون پوند در هفته. در نتیجه، نزدیک به سه میلیون شغل ایجاد شده توسط صنعت مسافرتی و گردشگری در بریتانیا در معرض خطر قرار گرفته است.

گلوریا گوارا، مدیرعامل شورای جهانی سفر و جهانگردی (WTTC) ، اظهار داشت که آخرین داده‌ها به وضوح نشانگر مشکلات اقتصادی در سراسر بریتانیا بدلیل شیوع ویروس کروناست. طبق گفته گوارا، اقتصاد بریتانیا می تواند به تنهایی ۲۲ میلیارد پوند ضرر کند و بهبود آن سالها به طول بیانجامد. علاوه بر این، این ضرر همچنین می تواند منجر به تضعیف موقعیت لندن به عنوان مرکز سفرهای تجاری و تفریحی شود.

وی گفت: «ما باید فوراً محدودیت‌های مسافرتی را با برنامه‌های سریع ، جامع و مقرون به صرفه جایگزین کنیم.» گلوریا گوارا تاکید کرد که برنامه هدفمند «آزمایش و ردیابی میتلایان در جهان» می تواند اعتماد گردشگران را برای سفر تقویت کند و به این ترتیب می توان «راهروهای هوایی» را میان کشورها و مناطق با تعداد موارد مشابه بیماری کووید-۱۹ از نو احیا کرد.

بر اساس گزارش WTTC، در سال ۲۰۱۹ میلادی، تقریباً ۲۸.۲ میلیارد پوند درآمد سهم صنعت توریسم بریتانیا بود.

بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ میلادی گردشگران آمریکایی و فرانسوی به ترتیب مهم‌ترین منبع درآمد صنعت توریسم بریتانیا بودند. پس از این دو کشور آلمان و اسپانیا قرار می گیرند.