امدادگران هندی ۶۰ نفر را زنده از زیر آوار ساختمان ۴۰ واحدی در آوردند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
مهاد، هند
مهاد، هند   -  Copyright  AP Photo

بر اثر فروریختن یک ساختمان پنج طبقه در شهر مهاد در غرب هند، ده‌ها نفر زیر آوار ماندند.

در پی بروز این حادثه که شامگاه دوشنبه سوم شهریور در این شهر در نزدیکی بمبئی روی داد، امدادگران توانستند ۶۰ نفر را زنده از زیر آوار بیرون بیاورند. آنها همچنین تا کنون جسد یکی از ساکنان را نیز در زیر ساختمان فرو ریخته بیرون آورده‌اند.

نیدهی چوداری، فرمانده نیروهای امداد محلی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر گفت که هنوز ۲۰ نفر در زیر آوار مانده‌اند و تلاش برای نجات جان آنها اددامه دارد. به گفته این مقام محلی، برخی از نجات‌یافتگان که حال بدتری داشته‌اند به بیمارستان متقل شده‌اند.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید

در ویدیویی که از این رویداد تلخ در اواخر روز دوشنبه در رسانه‌های اجتماعی همرسان شد، گروهی از مردان در بالای ساختمان فروریخته مشاهده می‌شوند که به امید نجات جان ساکنان، در حال برداشتن آوار هستند.

دستور دولتی تحقیقات برای یافتن علت فرو ریختن این ساختمان که بیش از ۴۰ واحد آپارتمان داشت، صادر شده است. امیت شاه، وزیر کشور هند در توییتر این حادثه را «غم‌انگیز» توصیف کرد و نوشت که «برای سلامتی همه دعا می‌کند».

در هند، فرو ریختن ساختمان‌ها در طی فصل باران‌های موسمی در ماه‌های ژوئن تا سپتامبر اتفاقی غیرمنتظره نیست. باران‌های سنگین باعث نفوذ آب به شالوده بناها و سازه‌های ضعیف شده و در نهایت باعث تخریب یا آسیب‌دیدگی آنها می‌شود.