Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

معمار سیاست‌های ضدکرونایی سوئد: در پاییز موج دومی نخواهیم داشت

مالمو، سوئد
مالمو، سوئد Copyright Johan Nilsson/AP
Copyright Johan Nilsson/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آندرس تگنل، متخصص بیمار‌ی‌های واگیردار و عفونی سوئد و طراح سیاست‌های بهداشتی این کشور می گوید که ماسک زدن آن چنان که اغلب تصور می‌کنند موثر نیست و حتی می‌تواند باعث ایمنی‌های کاذب شود.

آگهی

آندرس تگنل، متخصص بیماری‌های عفونی و معمار اصلی سیاست‌های مبارزه با شیوع ویروس کرونا در سوئد می‌گوید که این کشور در پاییز شاهد گستردگی شیوع بیماری کووید ۱۹ خواهد بود اما هیچگاه شاهد «موج دوم»، آن چنان که برخی تصور می‌کنند، نخواهد بود.

سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی درگیر شیوع ویروس کرونا است که هیچگاه محدودیت‌ها قرنطینه‌ای را اجرا نکرد.

آندرس تگنل و برخی از پزشکان همراه او در تبیین سیاست‌های مبارزه با ویروس کرونا بر این باورند که «ایمنی جمعی» و یا همان گله‌ای بهترین راه حل برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ است.

این کشور همچنین استفاده از ماسک را اجباری نکرده است. آندرس تگنل در مصاحبه خود با شبکه چهار بریتانیا در همین زمینه گفت که مخالف استفاده از ماسک است چرا که «اغلب ماسک‌ها کمکی به عدم انتقال ویروس نمی کنند و تنها باعث می شود شهروندان به‌صورت کاذب احساس ایمنی کنند.» به گفته آندرس تگنل این موضوع «بسیار خطرناک» است.

سوئد در میان کشورهای همسایه خود بیشترین قربانیان ناشی از کووید-۱۹ را داشته است، هرچند میزان قربانیان به نسبت جمعیت کشور به هیچ وجه با بریتانیا، بلژیک و اسپانیا قابل مقایسه نیست.

در طول چهار ماه اخیر تنها ۶ هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. با این حال به گفته آقای تگنل «هیچ گاه سوئد روزهای اوج شیوع ویروس و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را تجربه نخواهد کرد.»

آندرس تگل در گفتگو با شبکه چهار بریتانیا تاکید کرد که «فرهنگ مردم در سوئد به‌گونه‌ای است که نمی‌توان با اجبار و زور آنها را وادار به کاری کرد و به همین دلیل تفاوت‌های زیادی از لحاظ پیاده کردن سیاست‌های مبارزه با ویروس کرونا در این کشور با دیگر کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا وجود داشته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکز کنترل بیماری‌ها در اروپا: سوئد و لهستان هنوز به دوره اوج شیوع کرونا نرسیده‌اند

مغز متفکر مهار کرونا در سوئد: با ممانعت از قرنطینه مردم زیادی را به کُشتن دادم

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد