Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس اسپانیا دو شبکه قاچاق مهاجر به فرانسه را کشف و متلاشی کرد

پلیس اسپانیا در منطقه ناوار
پلیس اسپانیا در منطقه ناوار Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس اسپانیا تخمین می‌زند که صدها مهاجر غیرقانونی تاکنون با توسل جستن به این دو شبکه از مرز این کشور با فرانسه عبور کرده و سازمان‌دهندگان این اقدام خلاف قانون نیز به این واسطه منافع مادی زیادی عایدشان شده است.

آگهی

منابع پلیس در اسپانیا روز جمعه از کشف و برچیدن دو شبکه قاچاق انسان خبردادند که کارشان انتقال صدها مهاجر غیرقانونی از این کشور به فرانسه بوده است.

این دو شبکه فعال در زمینه قاچاق انسان در «بیلبائو» و «ویتوریا»، دو شهر واقع در شمال غرب ناحیه خودمختار باسک فعال بوده و از این ناحیه برنامه‌های خود را سازمان‌دهی می‌کردند.

پلیس پس از شناسایی و رهگیری فعالیت این شبکه موفق شد پانزده نفر را در این ارتباط دستگیر و بازداشت کند. سه نفر از افراد مرتبط با این شبکه در مادرید،‌ پایتخت اسپانیا دستگیر و یک نفر نیز در این میان در «لریدا»، شهری واقع در شمال شرق منطقه کاتالونیا دستگیر شدند.

پلیس اسپانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مهاجران غیرقانونی و طعمه‌های اصلی این دو شبکه قاچاق انسان با قایق‌هایی از نقاط مختلف به سواحل اسپانیا آمده و در آنجا به سازمان‌ها و نهاد‌های غیردولتی ارجاع داده می شوند.

در این بیانیه آمده‌ است: «همین جا و یا قبل از عزیمت آنها به اسپانیا از مراکش است که افراد یاد شده توسط شبکه‌های قاچاق انسان شکار می‌شوند تا با پرداخت دست کم ۲۰۰ یورو به وعده انتقال به فرانسه اعتماد می‌کنند.»

پلیس اسپانیا پیش‌تر در ماه ژوئن نیز اعلام کرده بود که در جریان یک عملیات مشترک با نیروهای امنیتی دیگر کشورهای اروپایی و اینترپل، یک شبکه بزرگ قاچاق انسان را متلاشی کرده است.

یکی از این دو شبکه مهاجران را در خودرو مخفی کرده و آنها را پس از عبور از مرز به شهر بایون،‌ واقع در جنوب غرب فرانسه منتقل می‌کرد.

دیگری اما زیاد به خود زحمت نمی‌داد و تنها با تهیه بلیط اتوبوس برای مهاجران نفری دویست یورو از آنها می‌گرفت و به آنها توصیه می‌کرد که تنها در دوره‌های زمانی مشخصی سفر کنند.

در هر دو مورد،‌ مهاجران پس از عبور از مرز به یک سازمان محلی غیردولتی یا یک مرکز پذیرش مشخص معرفی می‌شدند تا به محض ورود به شهر مبدا، دستورالعمل‌های لازم را برای ادامه مسیر و رسیدن به مقصد نهایی در فرانسه یا دیگر شهر‌های اروپایی دریافت کنند.

پلیس اسپانیا تخمین می‌زند که صدها مهاجر غیرقانونی تاکنون با توسل جستن به این دو شبکه از مرز این کشور با فرانسه عبور کرده و سازمان‌دهندگان این اقدام خلاف قانون نیز به این واسطه منافع مادی زیادی عایدشان شده است.

تحقیقات پلیس پس از دستگیری فردی در «ناوار»، استانی در مجاورت ناحیه باسک آغاز شد که پیش‌‌تر نیز بارها به دلیل دست داشتن در انتقال مهاجران به فرانسه بازداشت شده بود.

پس از این دستگیری اطلاعات بیشتری در باره دو شبکه قاچاق انسان که بعضا با همدیگر همکاری نزدیک داشتند، به دست آمد و در نهایت منجر به شناسایی و بازداشت افراد مرتبط با این دو شبکه شد.

پلیس اسپانیا در جریان عملیات شناسایی افراد مرتبط با این شبکه‌ها ۳ هزار یورو وجه نقد، یک وسیله نقلیه،‌ ۲۴ عدد تلفن همراه و تعدادی تجهیزات رایانه‌ای را کشف کرده بود.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبکه ایرانی قاچاق انسان در اروپا منهدم شد

دادستان‌های اسپانیا از اجرای فرمان عفو رهبر سابق جدایی‌طلبان کاتالونیا سر باز زدند

پارلمان اسپانیا به قانون جنجالی «عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا» رأی مثبت داد