ترامپ: بایدن خواب‌آلود رئیس‌جمهور شود، چین مالک آمریکا خواهد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Matt York
Matt York   -  کپی رایت  AP Photo

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا که روز سه‌شنبه ۱۸ اوت در شهر یوما در ایالت آریزونا سخنرانی می‌کرد در جمع خبرنگاران گفت که در حال حاضر قصد ندارد با چین مذاکره داشته باشد.

آقای ترامپ توافق تجاری با چین را به حالت تعلیق درآورده است. وی که از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و تبعات سیاسی و اقتصادی آن بر انتخابات آینده ناخشنود است بار دیگر چین را هدف حملات خود قرار داد و گفت که این کشور «می‌توانست جلوی این ویروس را بگیرد» و شیوع آن‌را «متوقف کند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اواخر سال گذشته میلادی از امضای «فاز اول توافقنامه تجاری پکن‌-واشنگتن» خبر داده بود. با این حال مراحل اجرایی شدن این توافق پس از شیوع ویروس کرونا با چالش‌هایی مواجه شده است.

«چین مالک آمریکا می‌شود»

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین بار دیگر از صفت «خواب‌آلود» برای توصیف جو بایدن، رقیب انتخاباتی‌اش استفاده کرد و گفت: «اگر بایدن خواب آلود انتخاب شود همه‌چیز را در اختیار چینی‌ها قرار خواهد داد. چین مالک آمریکا می‌شود. مالک همه آدم‌هایی که اینجا هستند، این ساختمان و حتی آمریکا.»

دونالد ترامپ در سفر به آریزونا یکی از وعده‌های انتخاباتی‌اش که ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک بوده را دنبال می‌کند. او گفته بود که هزینه ساخت این دیوار را مکزیک پرداخت خواهد کرد.

انتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده نوامبر سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.