Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جان کری: ترامپ با متحدان به هم می‌زند و برای دیکتاتورها نامه عاشقانه می‌فرستد

Andrew Harnik
Andrew Harnik Copyright /Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright /Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان کری، وزیر خارجه اسبق انتقادهای سختی به سیاست خارجی دونالد ترامپ وارد کرد و گفت: «ترامپ با متحدان ما به هم می‌زند و برای دیکتاتورها نامه عاشقانه می‌فرستد. او ملت ما را از همیشه منزوی‌تر کرده است.»

آگهی

جان کری، وزیر خارجه اسبق آمریکا روز سه‌شنبه، ۱۸ اوت پیش از آغاز مراسم معرفی جو بایدن به عنوان نامزد اصلی دموکرات‌ها به دونالد ترامپ و سیاست خارجی او تاخت و تاکید کرد: «سیاست خارجی ناسازگار ترامپ موجب شده که ملت ما بیش از هر زمان دیگری منزوی شود.»

او در ادامه به دستاوردهای دوره هشت ساله فعالیت دولت باراک اوباما و حضور جو بایدن در کنار او اشاره کرد و گفت: «در دوره ۸ ساله دولت اوباما-بایدن ما تهدید هسته‌ای ایران را دفع کردیم، برای از بین بردن داعش ائتلافی متشکل از ۶۸ کشور تشکیل دادیم و پیش از آنکه ویروس اِبولا همه‌گیر شود جلوی آن را گرفتیم.»

«سیاست خارجی ترامپ ملت ما را منزوی‌تر از هر زمانی ساخته است»

وزیر خارجه دولت اوباما همچنین تاکید کرد: «دونالد ترامپ اقتصادی رو به رشد و جهانی صلح‌آمیز را به ارث برد. با این حال مانند بسیاری از چیزهای دیگری که او به ارث برده بود، آن را هم خراب کرد.»

این سیاستمدار در ادامه به روابط خارجه ترامپ انتقاد کرده و گفت: «سیاست خارجی ترامپ ملت ما را منزوی‌تر از هر زمانی ساخته است. او با متحدان ما به هم می‌زند و برای دیکتاتورها نامه عاشقانه می‌فرستد. آمریکا شایسته رئیس‌جمهوری است که به دیده احترام به او بنگرند نه اینکه به او بخندد.»

«بایدن می‌تواند آمریکا را در شان آمریکا رهبری کند»

به گفته او «دونالد ترامپ وانمود می‌کند که روسیه به انتخابات ما حمله نکرده و حالا درباره دسیسه روسیه علیه نیروهای نظامی ما هیچ حرفی برای گفتن ندارد بنابراین او از کشور ما دفاع نخواهد کرد. او نمی‌داند چطور از نیروهای ما دفاع کند تنها کسی که او مایل به دفاع از آن است، شخص خود اوست اما جو بایدن می‌داند که اگر دموکراسی را در خانه‌تان تمرین نکرده باشید نمی‌توانید آن‌را در جهان بگسترانید، بایدن به خوبی می‌داند که حتی ایالات متحده در کره زمین به متحدانی نیاز دارد، فقط جو بایدن می‌تواند آمریکا را در شان آمریکا رهبری کند.»

کارزار انتخاباتی جو بایدن با حمایت چهره‌های شاخص حزب دموکرات با وجود شیوع ویروس کرونا آغاز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: انتخاب شوم در سه هفته‌ اول با ایران توافق می‌کنم

جان کری پس از متهم شدن به تماس با ایرانی‌ها: ترامپ در اشتباه است

پاسخ جان کری به دونالد ترامپ: اگر می‌خواهی چیزی درباره برجام یاد بگیری کتاب مرا بخر