Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیشروی دوباره نرخ رسمی دلار به سمت ۲۳ هزار تومان؛ صعود نرخ‌ها در بازار آزاد ارز و طلا

A currency exchange bureau worker counts U.S. dollars in downtown Tehran, Iran
A currency exchange bureau worker counts U.S. dollars in downtown Tehran, Iran Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با افزایش ۵۵۰ تومانی نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران بار دیگر از مرز ۲۳ هزار تومان عبور کرد.

آگهی

همزمان با افزایش ۵۵۰ تومانی نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران بار دیگر از مرز ۲۳ هزار تومان عبور کرد.

بانک مرکزی ایران روز دوشنبه قیمت عرضه هر دلار آمریکا در شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود به ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان افزایش داد که بالاترین نرخ در ۱۱ روز گذشته محسوب می‌شود. این اقدام روند صعودی نرخ آزاد فروش دلار را که از بعد از ظهر روز یکشبه آغاز شده شتاب بخشید؛ به طوری که قیمت هر دلار آمریکا در جریان معاملات ظهر دوشنبه از ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان نیز فراتر رفت.

هر یورو نیز طی معاملات روز دوشنبه بازار آزاد تهران به بیش از ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید که ۷۰۰ تومان گران‌تر از نرخ پایانی معاملات روز یکشنبه بود. نرخ رسمی یورو نیز با افزایشی مشابه به ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

در پی افزایش نرخ دلار در بازار تهران، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز دوباره به مرز ۱۱ میلیون تومان بازگشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار به بیش از یک میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید.

رشد قیمت سکه و طلا در بازار تهران افزون بر افزایش قیمت ارز متاثر از بالا رفتن بهای جهانی طلا نیز بود. قیمت هر اونس طلا با آغاز معاملات روز دوشنبه روندی صعود به خود گرفت و پس از جهش اولیه ۱۴ دلاری، رشد قیمت آن تا ظهر دوشنبه به حدود ۶ دلار رسید. هر اونس طلا ظهر روز دوشنبه هزار و ۹۵۰ دلار و ۷۰ سنت مبادله شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رشد نرخ رسمی و آزاد دلار؛ مالیات خرید هر قطعه سکه طلا ۲۰۰ تا ۶۵۰ هزار تومان شد

سقوط قیمت طلا در پی ساخت واکسن روسی کرونا؛ نرخ رسمی و آزاد دلار بالا رفت

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت