دستگیری ۲۰ نفر در شهر لاهه پس از دو شب اغتشاش به دلیل گرمای هوا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
درگیری پلیس با آشوب‌گران در شهر لاهه
درگیری پلیس با آشوب‌گران در شهر لاهه   -   کپی رایت  AFP

پلیس هلند در دومین شب از آشوب‌ها و ناآرامی‌های شهر لاهه که با ایجاد مزاحمت‌هایی برای ساکنان شهر همراه شده بیش از بیست نفر را دستگیر کرد.

به گفته منابع پلیس آشوب‌گران با حضور در پشت بام‌های منازل و خیابان‌های شهر اقدام به مزاحمت و سر صدای زیاد کرده و برخی از آنها نیز به سوی ماموران وسائل آتش‌بازی، سنگ و تخم مرغ پرتاب می‌کردند.

در گزارش پلیس و رسانه‌های محلی اشاره‌ای به مصدومیت هیچ یک از طرفین نشده و تنها اعلام شده که شیشه‌های دو خودروی پلیس در این آشوب‌ها آسیب دیده و یک ظرف زباله نیز آتش گرفته است.

درگیری‌ها میان آشوب‌گران و پلیس حوالی یازده شب پنجشنبه به وقت محلی در محله هوفکاد-ویلانتلان آغاز شد. گفتنی است که اغلب ساکنان این محله را افراد کم‌ درآمد تشکیل می‌دهند.

شهردار لاهه پس از دریافت گزارش‌ ناآرامی‌ها و ایجاد مزاحمت برای اهالی شهر دستور اقدام فوری و اضطراری صادر کرد و پلیس برای برخورد با آشوب‌گران و دستگیری آنها اختیارات بیشتری داد.

دو شب درگیری در برخی مناطق شهر لاهه با پلیس نتیجه مخالفت مسئولان شهری با استفاده شهروندان از شیر‌های آتش‌نشانی برای خنک شدن در جریان موج یک هفته‌ای گرمای هوا در هلند عنوان شده است.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید