طرح مسجد روی لباس تیم کلن؛ یک هوادار به عضویتش پایان داد، باشگاه استقبال کرد

هواداران باشگاه کلن آلمان
هواداران باشگاه کلن آلمان Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باشگاه فوتبال کلن آلمان به‌طور علنی از تصمیم یک هوادار مبنی بر پایان دادن به عضویتش در بین هواداران کلن به‌خاطر لباس‌های جدید این تیم استقبال کرد.

آگهی

باشگاه فوتبال کلن آلمان به‌طور علنی از تصمیم یک هوادار مبنی بر پایان دادن به عضویتش در بین هواداران کلن به‌خاطر لباس‌های جدید این تیم استقبال کرد.

روی لباس جدید، افق شهر همراه یک مسجد نقش بسته است به‌طوریکه هوادار معترض معتقد است که نمی تواند با این موضوع کنار بیاید و احساس نزدیکی کند.

طبق گزارش دویچه وله، به‌طور معمول از دست دادن یک هوادار می‌تواند باعث نگرانی هر باشگاه فوتبال شود اما باشگاه کلن که در بوندس‌لیگا حضور دارد در این مورد یک رویه دیگری را در پیش گرفت.

این باشگاه فوتبال آلمان روز سه‌شنبه گذشته در حساب توئیتری خود این ماجرا را علنی کرد و از تصمیم هوادار معترض در خاتمه عضویتش استقبال کرد.

توئیت حساب کاربری باشگاه کلن به انگلیسی در توئیتر و شرح ماجرا

در کنار عکس کلیسای جامع کلن، رودخانه راین و سایر نقاط دیدنی شهر، پیراهن جدید این تیم منقش به تصویر مسجدی است که در بافت پارچه پیراهن محو شده است.

این هوادار ادعا کرده است که تصمیم به نقش بستن این ساختمان روی پیراهن، باشگاه کلن را به یک «سازمان مذهبی» تبدیل کرده است و او نمی‌توانند با مسلمانان و مساجد احساس نزدیکی کند. این تیم قرار است به زودی با این لباس‌های صورتی بازی کند.

کلن در غرب آلمان قرار دارد و شمار قابل توجهی از مسلمانان در این شهر زندگی می‌کنند. این باشگاه پیش از این گفته بود که اضافه کردن طرح مسجد به پیراهن این تیم نشانه‌ای از دربرگیری این شهر است.

اما مسجد مرکزی کلن در سال ۲۰۱۸ به‌طور رسمی از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه افتتاح شد و حتی کمک های دولتی از ترکیه دریافت می کند.

مدیرعامل باشگاه کلن در گفت‌وگویی با مجله بیلد آلمان گفته بود: «این مسجد نمادی از جامعه بزرگ ترکیه در کلن است که در بین آن‌ها هواداران پرشور و سرسخت باشگاه حضور دارند. و این نماد بی‌تردید بخشی از افق شهری کلن است.»

وی تاکید کرد این موضوع بدون توجه به جایگاه سیاسی مسجد و کمک‌هایی که به آن می‌شود [از سوی ترکیه] است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه: محل تاجگذاری امپراطورهای بیزانس را در مسجد ایاصوفیه موکت نکردیم

۲۱ سال زندان برای جوان نروژی که در ۲۱ سالگی به مسجدی در اسلو حمله کرد

انتقال ۳ کیلومتری یک مسجد تاریخی روی چرخ‌‌