Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا از ۲۰ میلیون نفر گذشت

Ahn Young-joon
Ahn Young-joon Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۴۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۸۴ نفر نیز جان باخته‌اند که مجموع قربانیان کرونا در ایران را به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر می‌رساند. شمار بیمارانی که در شرایط بحرانی به سر می‌برند نیز بالاست و باعث شده ایران در جدول جهانی، رتبۀ چهارم را آن خود کند.

آگهی

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان روز سه‌شنبه از ۲۰ میلیون نفر فراتر رفت. شمار قربانیان این ویروس مرگبار در سراسر جهان نیز به بیش از ۷۴۰ هزار نفر رسید.

ایالات متحده آمریکا همچنان بیشترین شمار مبتلایان و بیشترین شمار جان‌باختگان این بیماری را دارد. تا کنون ابتلای بیش از ۵ میلیون و ۲۵۴ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ تایید شده است و حدود ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

برزیل با بیش از ۳ میلیون ۵۷ هزار مبتلا و بیش از ۱۰۱ هزار قربانی در جایگاه دوم قرار دارد و جایگاه سوم در رتبه‌بندی جهانی کشورهای درگیر با ویروس کرونا نیز به هند تعلق گرفته است.

تا کنون در این کشور آسیایی، بیش از ۲ میلیون و ۲۹۴ هزار نفر دچار کووید۱۹ شده و بیش از ۴۵ هزار و ۵۰۰ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

رتبه‌های چهارم و پنجم در حال حاضر به ترتیب به روسیه و آفریقای جنوبی تعلق دارد.

ایران؛ رتبۀ یازدهم کشورهای مبتلا و رتبۀ چهارم دارنده بیمارانی با شرایط بحرانی

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۴۵ نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به این ترتیب آمار رسمی دولتی، حکایت از ابتلای ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر به کووید۱۹ دارد.

در شبانه‌روز گذشته ۱۸۴ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند که مجموع قربانیان کرونا در ایران را بر اساس آمارهای رسمی به رقم ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر می‌رساند.

شمار بیمارانی که هم اکنون در بیمارستان‌های ایران در شرایط بحرانی به سر می‌برند نیز بالاست؛ موضوعی که باعث شده ایران در جدول جهانی، رتبۀ چهارم را پس از آمریکا، هند و برزیل از آن خود کند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت ایران روز سه‌شنبه ضمن اعلام اینکه «سرایت‌‌پذیری ویروس کرونا سه تا ۹ برابر شده است» افزود اگرچه اکنون پروتکل‌های بهداشتی توسط ۷۰ درصد مردم رعایت می‌شود، اما این کافی نیست و برای حفظ جامعه در مقابل این بیماری، ضروریست تا میزان رعایت مردم به ۹۵ درصد برسد.

او همچنین هشدار داد تا زمانی که برنامه‌هایی همچون شمال رفتن، سفر کردن و پاساژگردی پابرجا باشد، نمی‌توان در ایران انتظار بهبود وضعیت کنونی را داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۸۸ نفر در شبانه‌روز گذشته و نگرانی‌ها از برگزاری عزاداری‌های محرم

آیا با شیوع کرونا نقطۀ اوج مصرف خودرو پشت سر گذاشته شد؟

«گرسنگی تاریخی» در جهان در دوران پساکرونا؛ سازمان ملل هشدار داد