Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تحریم تسلیحاتی ایران در میان گفتگوی ترامپ و ماکرون درباره کمک‌ به لبنان

دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون
دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تماس تلفنی آقای ترامپ و آقای ماکرون روز جمعه و در پی انفجار بیروت بوده است که در آن دو رئیس جمهور درباره چگونگی همکاری برای کمک رسانی به مردم لبنان تبادل نظر کردند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه درخصوص موضوع تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت و گو کردند.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، تماس تلفنی آقای ترامپ و آقای ماکرون روز جمعه و در پی انفجار بیروت بوده است که در آن دو رئیس جمهور درباره چگونگی همکاری برای کمک رسانی به مردم لبنان تبادل نظر کردند.

دو رئیس جمهور که از میزان تلفات و خسارت های ناشی از انفجارها در بیروت ناراحت بودند، اعلام کردند که دیگر کشورها نیز می‌توانند به آن‌ها در کمک رسانی به لبنان بپیوندند.

با این حال بخش دیگر این گفت‌وگو درباره ایران و تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور بود اما بیانیه کاخ سفید اشاره‌ای به جزییات آن نکرده است.

طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که در سال ۱۳۹۴ پس از امضای برجام تصویب شد، تحریم تسلیحاتی بین المللی ایران در ماه اکتبر سال جاری میلادی (مهر ماه) به پایان می‌رسد. اما آمریکا به دنبال تمدید دائمی آن است.

روز گذشته مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده بود که واشنگتن هفته آینده پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیرعبداللهیان: ابتکاری از سوی سلطان عمان برای رفع تحریم‌ها روی میز است

گالانت فرانسه را به اتخاذ «سیاست‌های خصمانه» در قبال اسرائیل متهم کرد

پوتین غرب را به خاطر «دزدی» از دارایی‌های مسدود شده روسیه تهدید کرد