Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دعوت بلاروس از روسیه و اوکراین برای حل بحران بر سر شرکت نظامی خصوصی

الکساندر لوکاشنکو
الکساندر لوکاشنکو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) به مقامات دولتی این کشور دستور داد از دادستانان اوکراین و روسیه برای حضور در شهر مینسک، پایتخت، دعوت کنند تا راه حلی برای بحران جاری در روابط پیدا شود.

آگهی

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) به مقامات دولتی این کشور دستور داد از دادستانان اوکراین و روسیه برای حضور در شهر مینسک، پایتخت، دعوت کنند تا راه حلی برای بحران جاری بر سر شرکت نظامی خصوصی روسی پیدا شود.

روابط مینسک و مسکو پس از آن رو به تیرگی گذاشت که نیروهای نظامی بلاروس در هفته گذشته ۳۲ فرد را که برای یک گروه نظامی خصوصی روسی کار می کردند در نزدیکی شهر مینسک دستگیر کردند.

اوکراین خواهان استرداد این افراد است و می گوید آن‌ها متهم اند که در شرق این کشور و در جنگ داخلی جاری حضور داشته اند. کرملین در مقابل اما می گوید این افراد ارتباطی با روسیه ندارند و صرفا برای یک شرکت خصوصی امنیتی کار می کنند.

پیشتر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور ۶۵ ساله بلاروس، در سخنانی روسیه را به دروغگویی درباره حضور پیمانکاران امنیتی روسیه در کشورش متهم کرده و گفته بود این افراد در تلاش برای انقلاب در بلاروس بوده اند.

انتخابات بلاروس در روز ۹ اوت (۱۹ مرداد) برگزار خواهد شد و آقای لوکاشنکو به دنبال دستیابی به قدرت برای ششمین دوره پیاپی است. او که از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون قدرت را در بلاروس در دست دارد نیروهای روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور و بی‌اعتبار ساختن خود متهم می کند.

روسیه با رد این ادعا می گوید افراد بازداشت شده فقط از طریق بلاروس به کشور دیگری می‌رفتند و هیچ کاری برای تأثیرگذاری بر سیاست داخلی بلاروس انجام نداده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهور بلاروس روسیه را به دروغگویی متهم کرد

لوكاشنكو پس از دستگیری رقیب اصلی خود: توطئه خارجیان را خنثی کردیم

افشای آمادگی بلاروس در تامین زیرساخت ریلی ماشین جنگی روسیه و نگرانی از بازشدن جبهه جدید علیه اوکراین