انفجار مهیب لبنان؛ فرماندار بیروت در میانه گفت‌وگو به گریه افتاد

SKYNEWS ARABIA
SKYNEWS ARABIA   -  Copyright  AP
نگارش از یورونیوز فارسی

فرماندار بیروت حادثه اخیر رخ داده در لبنان را به انفجار هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن مانند کرد. او در بخشی از سخنانش به گریه افتاد و از مردم لبنان خواست از پس این فاجعه برآیند و قوی بمانند.

مروان عبود، فرماندار بیروت خودش را به محل انفجار مهیب در پایتخت لبنان رسانده بود و خبرنگار اسکای نیوز عربی او را دنبال می کرد و سوالاتش را از وی می پرسید. 

مروان عبود حادثه روز سه‌شنبه چهارم ماه اوت در بندر بیروت را با انفجار بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن مقایسه کرد. 

وی گفت: «اینجا شبیه ژاپن در حادثه هیروشیما یا ناکازاکی شده. چنین چیزی را به یاد من می‌آورد. تاکنون خرابی به این عمق و شدت ندیده بودم. این یک فاجعه ملی است. فاجعه‌ای برای لبنان.»

فرماندار بیروت در ادامه گفت: «نمی‌دانیم چطور باید از این مهلکه خارج شویم. پیش از این نیز [پیش از انفجار مهیب اخیر] به سختی می‌توانستیم زنده بمانیم و اکنون با این فاجعه مواجهیم. باید قوی باشیم. باید همبستگی‌مان را حفظ کنیم و شجاع باشیم.»

آقای فرماندار همانطور که مشغول گفتن این جمله‌ بود گریه امانش نداد و گفت: «تاب آوردن این فاجعه برای مردم سخت است.»

خبرنگار کمی مکث می‌کند و می‌پرسد «از کجا درخواست کمک خواهید کرد و به چه کمک‌هایی نیاز دارید؟»

فرماندار بیروت که تلاش می‌کرد جلوی گریه‌اش را بگیرد، گفت: «من از مردم لبنان می‌خواهم انسجام خودشان را حفظ کنند، ما مردم قوی هستیم و قوی خواهیم ماند.»

خبرنگار در پایان از فرماندار درباره اطلاعات اولیه و چگونگی انفجار ‌پرسید. مروان عبود پاسخ داد: «هیچ اطلاعاتی ندارم، تنها فاجعه‌ای را می‌بینم که جلوی چشمم است.»

مطالب مرتبط