فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنند

میدان آزادی
میدان آزادی Copyright Ebrahim Noroozi/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدور ویزای توریستی برای اقامت در ایران نیز از تاریخ یک اوت (یازدهم مرداد) از سوی مقام‌های ایرانی به حالت تعلیق درآمده است.

آگهی

وزارت خارجه فرانسه روز سه‌شنبه ۴ اوت (۱۴ مرداد) با انتشار بیانیه‌ای به طور رسمی از یک سو به شهروندان خود توصیه کرده است از سفر به ایران خودداری کنند و از سوی دیگر به آن‌دسته از اتباعش که در ایران هستند گفته است که هشیار باشند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «به دلیل شرایط امنیتی منطقه‌ای به شدت ناپایدار، به شهروندان فرانسوی رسما توصیه می‌شود که به ایران سفر نکنند. از فرانسوی‌های [ساکن ایران] که قادر به ترک این کشور نیستند، خواسته می‌شود تا کاملا هشیار باشند و موازین اولیه را برای امنیت خود در پیش گیرند.»

وزارت خارجه فرانسه از شهروندان این کشور در ایران خواسته است تا حد امکان از سفر میان شهرهای این کشور پرهیز و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

البته این توصیه‌های امنیتی، مسبوق به سابقه هستند و پیش از این نیز در شرایط خاص بارها و بارها مشاهده شده اند. وزارت خارجه فرانسه در ادامه به روز رسانی صفحه مربوط به ایران وضعیت ویروس کرونا در این کشور را تشریح کرده است.

در این بخش وزارت خارجه فرانسه وضعیت ایران را در این زمینه توضیح داده و برخی پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک یا فاصله گذاری اجتماعی را توضیح داده است.

این نهاد همچنین با اشاره به قوانین جدید مسافرتی ایران تاکید کرده است که از تاریخ پنج اوت (۱۵ مرداد) مسافران قبل از ورود به ایران باید فرم تعهدی را پر کرده و به مسئولان فرودگاه در ایران تحویل دهند. همچنین تمام مسافران بالای ۲ سال که به ایران سفر می‌کنند باید ۹۶ ساعت قبل از پرواز تست PCR انجام داده و نتیجه منفی این تست (به زبان انگلیسی) و گواهی سلامت خود را در بدو ورود خود به خاک ایران ارائه کنند.

وزارت خارجه فرانسه در توصیه سفر خود همچنین گفته است استفاده از ماسک در هواپیما و فرودگاه اجباری است.

در انتهای این به روز رسانی به اطلاع افرادی که می خواهند به ایران سفر کنند رسانده شده که صدور ویزای توریستی برای اقامت در ایران نیز از تاریخ یک اوت (یازدهم مرداد) از سوی مقام‌های ایرانی به حالت تعلیق درآمده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح جدید اتحادیه اروپا برای کاهش محدودیت‌های سفر در دوران کرونا

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد

مقایسه تاثیر کرونا بر بودجه خانوار ایرانی و فرانسوی؛ هزینه ماسک چگونه جبران می‌شود؟