Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیسبوک ویدئویی که نانسی پلوسی را مست و نشئه نشان می‌داد، برچسب «تقریبا جعلی» زد

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا Copyright Andrew Harnik/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Andrew Harnik/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این‌بار نیز فیسبوک ویدئوی جعلی درباره نانسی پلوسی را حذف نکرد؛ بلکه به برچسب راستی‌آزمایی برای آن اکتفا کرد. پیش از این نیز عدم حذف یک ویدئوی دستکاری شده درباره خانم پلوسی، باعث موضع‌گیری وی در برابر این شبکه اجتماعی شده بود.

آگهی

گروه راستی‌آزمایی محتوای فیسبوک به تازگی یک ویدئوی دستکاری شدۀ دیگر درباره نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را با برچسب «تقریبا جعلی» مشخص کرد.

در این ویدئو که در فیسبوک بیش از ۲ میلیون بار دیده شد، تصاویر به نحوی دستکاری شده تا نانسی پلوسی را تحت تاثیر مواد مخدر یا مست جلوه دهد.

پیش از این نیز عدم حذف یک ویدئوی دستکاری شده درباره خانم پلوسی باعث موضع‌گیری وی در برابر این شبکه اجتماعی شده بود. این ویدئو در ماه می سال گذشته منتشر شد و پس از اعتراض رئیس مجلس نمایندگان، فیسبوک تنها بر آن برچست «جعلی» و غیرواقعی زد اما ویدئو را حذف نکرد.

اینبار نیز فیسبوک ویدئوی جعلی را حذف نکرد و به برچسب راستی‌آزمایی برای آن اکتفا کرد. این شرکت می‌گوید که ویدئوهای دارای برچسب «غیرواقعی» در الگوریتم فیسبوک کمتر تبلیغ می‌شوند و افراد کمتری آنها را خواهد دید و همچنین به افرادی که این ویدئوها را بازنشر می‌کنند نیز پیامی فرستاده می‌شود که برچسب راستی‌آزمایی را در مطلب بازنشری خود لحاظ و به مخاطبانشان اعلام کنند.

الگوریتم شبکه‌های اجتماعی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

الگوریتم در ریاضیات به مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های متناهی گفته می‌شود که اجرای آنان با ترتیبی خاص به حل یک مساله ریاضی می‌انجامند.

الگوریتم شبکه‌های اجتماعی با در نظر گرفتن مولفه‌هایی نظیر تاریخ رفتار و فعالیت کاربران، موارد علاقه آنان و آنچه در آن شبکه اجتماعی انجام می‌دهند، به نظم ظاهر شدن مطالب یا تبلیغات یا نتایج موتور جستجوگر را برای کاربر خاص مشخص می‌کند.

الگوریتم شبکه‌های اجتماعی برای عموم افشا نمی‌شوند اما مشخص شده است که برای مثال الگوریتم فیسبوک در چینش چگونگی ظاهر شدن مطالب دیگران در صفحه اصلی شما تاثیر می‌گذارد.

به گفته متخصصان، در این ویدئو که روز پنجشنبه منتشر شد، سرعت ویدئو به نحوی پائین آورده شده تا این موضوع را القا کند که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تحت تاثیر مواد مخدر یا الکل بوده است.

به نظر می‌رسد که به دلیل درست بودن اصل ویدئو و تقطیع نشدن سخنان خانم پلوسی، تیم راستی‌آزمایی فیسبوک با در نظر گرفتن دستکاری سرعت ویدئو آن را «تقریبا جعلی» خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فعالیت کمدین فرانسوی حامی احمدی‌نژاد در فیسبوک و اینستاگرام برای همیشه ممنوع شد

دونالد ترامپ: نانسی پلوسی تهوع‌آور، کینه‌جو و وحشتناک است

سکوت کامالا هریس درباره نامزدی‌ در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا؛ نانسی پلوسی اعلام حمایت کرد