Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صدور مجوز پروازهای ترکیه به ایران؛ زمان آغاز پروازها معلوم نیست

صدور مجوز پروازهای ترکیه به ایران؛ زمان آغاز پروازها معلوم نیست
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی کارشناسان بر این باورند که ایجاد امکان خرید در وبسایت شرکت هواپیمایی ترکیه برای ایران، به نوعی سیاست تبلیغاتی به منظور پر کردن صندوق و تقویت نقدینگی این شرکت است.

آگهی

دولت ایران اعلام کرد مجوز پرواز شرکت هواپیمایی ترکیش به ایران صادر شده، اما این که پروازهای این شرکت هواپیمایی به ایران چه زمانی آغاز می‌شود، هنوز مشخص نیست.

اسفندماه سال گذشته و همزمان با شیووع ویروس کرونا در ایران، پروازهای ترکیه به ایران و بالعکس متوقف شد اما با سفر وزیر امور خارجه ایران به ترکیه در خرداد ماه، این کشور اعلام کرد که مرز هوایی دو کشور از اول ماه اوت، برابر با ۱۱ مردادماه باز می‌شود. با این حال ترکیش ایرلاینز تاریخ زودتری را اعلام کرد و در اطلاعیه‌ای خبر داد که پروازهای ترکیه به تهران از ۱۶ ژوئیه (۲۶ تیرماه) از سر گرفته می‌شود و در پی این اطلاعیه بلیت فروشی در مسیر تهران- استانبول هم آغاز شد. اما پروازی انجام نشد و شرکت‌های هواپیمایی داخلی هم توانستند به پروازهای برنامه‌ای خود به مقصد استانبول ادامه دهند.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران روز یکشنبه ۱۲ مرداد با اعلام خبر صدور مجوز ترکیش ایرلاینز به خبرگزاری ایرنا گفت: «از آنجا که شرکت هواپیمایی ترکیه گزارشی نسبت به از سرگیری پروازهایش به ایران اعلام نکرده و بر این اساس سازمان هواپیمایی نمی‌تواند گزارش دقیق و موثقی نبست به آغاز پروازهای ترکیه ارائه دهد.»

در حالی که این مسئول ایرانی از زمان دقیق از سرگیری پروازهای ترکیه به ایران ابراز بی‌اطلاعی می‌کند، هم اکنون در وبسایت ترکیش امکان خرید بلیط استانبول به تهران از ۱۵ اوت (۲۵ مرداد) به بعد وجود دارد. با این حال برخی بر این باورند که ایجاد امکان خرید در وبسایت شرکت های هواپیمایی، به نوعی سیاست تبلیغاتی به منظور پر کردن صندوق و تقویت نقدینگی این شرکت ها در پی بحران کروناست.

اکنون بازگشت ایرلاین‌های خارجی به کشور و از سرگیری پروازهایی که تحت تاثیر ویروس کرونا متوقف شده، چشم‌انداز روشنی ندارد و این ناشی از رشد ابتلا به کرونا در بسیاری از کشورهاست. ایرنا می‌نویسد که با این حال، مذاکرات برای از سرگیری پروازهای برنامه‌ای و نه موردی که اکنون تا حدودی در حال انجام است، ادامه می‌یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروازهای شرکت هواپیمایی «ترکیش ایرلاینز» به ایران دوباره لغو شد

زمان از سرگیری پروازهای ترکیه به ایران اعلام شد

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد