کرونا در ایران؛ شمار بیماران بستری در آی‌سی‌یو به ۴۰۲۷ نفر رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Medics tend to a COVID-19 patient at the Shohadaye Tajrish Hospital in Tehran, Iran
Medics tend to a COVID-19 patient at the Shohadaye Tajrish Hospital in Tehran, Iran   -   کپی رایت  AP Photo

شمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ که در بخش مراقبت‌های ویژه (آی‌سی‌یو) بیمارستان‌های ایران بستری هستند به ۴۰۲۷ نفر رسید؛ رقمی که پس از آمریکا، برزیل و هند گویای بالاترین تعداد بیماران گرفتار در وضعیت شدید این بیماری در یک کشور است.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز چهارنشبه اعلام کرد که با ثبت دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد افرادی که تا کنون در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر افزایش یافت و با فوت ۱۹۶ نفر دیگر، مجموع شمار جان‌باختگان ناشی از این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.

خانم لاری افزود، ۴۰۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و در بخش آی‌سی‌یو بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران در حال حاضر ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز یا هشدار شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

همزمان علی فتاحی، معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران نیز از ابتلای بیش از ۶ هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور به بیماری کووید۱۹ خبر داد و تایید کرد که بیش از ۱۴۰ نفر از این افراد تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر آمریکا با ۱۸ هزار و ۹۹۲ نفر بیشترین بیمار دارای وضعیت حاد ابتلا به کووید۱۹ را داراست. هند نیز نزدیک به ۹ هزار و برزیل نیز بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ بیمار دارای وضعیت بحرانی این بیماری را گزارش کرده‌اند.

تا کنون نزدیک به ۱۷ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آنها افزون بر ۶۶۴ هزار نفر جهان باخته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید