Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یک کارت پستال پرده از معمای ۱۳۰ ساله تابلوی ون گوگ برداشت

یک کارت پستال پرده از معمای ۱۳۰ ساله تابلوی ون گوگ برداشت
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محققان موفق شده اند از طریق یک کارت پستال، پاسخ یکی از قدیمی‌ترین معماهای تابلوهای ونسان ون گوگ نقاش هلندی را بیابند.

آگهی

محققان موفق شده اند از طریق یک کارت پستال، پاسخ یکی از قدیمی‌ترین معماهای تابلوهای ونسان ون گوگ نقاش هلندی را بیابند.

ونسان ون گوگ این تابلو را که «ریشه‌های درخت» نام دارد بیش از ۱۳۰ سال پیش در منطقه اوورسورواز در شمال پاریس کشیده بود و پژوهشگران مدت‌ها در پی صحنه الهام بخش وی در کشیدن این نقاشی بودند.

این نقاشی که ریشه‌های پیچ در پیچ و درهم تنیده چند درخت را نشان می دهد یکی از شاهکارهای ون گوگ به شمار می رود و محققان معتقدند آخرین اثری است که وی پیش از خودکشی روی آن کار می کرده است.

منشاء دقیق این نقاشی تا کنون بر پژوهشگران مشخص نبود تا اینکه در جریان قرنطینه حاصل از همه گیری کرونا در وین، یکی از متخصصان آثار ون گوگ در یک کارت پستال تصویر اصلی آن را یافت.

وی به نشریه پاریزین گفته است: «مثل مابقی فرانسوی‌ها در خانه حبس شده بودم برای همین تصمیم گرفتم کمی وسائلم را مرتب کنم. چند ماه قبل مجموعه کارت پستال هایی را که تاریخشان به سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۰ برمی گشت و متعلق به پیرزنی از منطقه اوور بود اسکن کرده بودم. یکی از آن‌ها را روی مانیتور انداختم که فردی با دوچرخه را ایستاده در کنار یک مسیر نشان می داد. هنگام تماشای آن توجهم به درخت کنار مسیر و ریشه‌هایش جلب شد. بلافاصله به نظرم رسید که این تصویر را جای دیگری دیده ام.»

وی سپس برای تایید فرضیه‌اش به همان خیابان رفته و درخت‌ها را، پس از گذشت بیش از یک قرن، در همان حالت یافته است. او پس از آن با دومینیک شارل ژانسان رئیس موسسه ون گوگ تماس گرفت و وی را از پیدا شدن چنین مکانی آگاه کرد.

آقای ژانسان می گوید: «ووتر به من زنگ زد، کمی هم هیجان زده بود. وقتی به محل رسیدم واقعا باورنکردنی می رسید. هیچ چیز تقریبا از زمان عکس تغییر نکرده بود. فقط باید کمی ریشه‌ها را آزاد می کردی تا بفهمی که ووتر حق داشت. این جلوی چشمان ما بود اما هیچ کس به سراغش نرفته بود.»

موزه ون گوگ در هلند نیز اصالت مکان را تایید کرده است.

این ناحیه که اکنون محصور شده است قرار است به زودی و به مناسبت سالمرگ نقاش هلندی به روی عموم بازگشایی شود.

ون‌گوک در روزهای پایانی عمر و پیش از مرگ‌اش به طرزی دیوانه‌وار به کشیدن تابلو پرداخت. او در طول ۸۰ روز اقامت در دهکده اوورسورواز علاوه بر این نقاشی، ۷۴ نقاشی دیگر نیز از خود به جا گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آثار ونگوگ ۱۴ سال بعد از سرقت دوباره به نمایش درآمدند

کشف اتفاقی دو تابلوی مسروقه ونسان ونگوگ نقاش هلندی توسط پلیس ایتالیا

«ایندیانا جونز دنیای هنر»؛ کارآگاه هلندی تابلوی چند میلیون دلاری به سرقت رفته ون گوگ را پیدا کرد