Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شکایت جانی دپ از روزنامه‌ٔ بریتانیایی؛ دعوا بر سر چیست؟

جانی دپ در دادسرای عالی لندن
جانی دپ در دادسرای عالی لندن Copyright  The Associated Press
Copyright  The Associated Press
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این پرونده در یاد مردم می‌ماند، نه برای حکم نهایی‌اش، بلکه برای شواهدِ شرم‌آور و زشتی که در دادگاه ارائه شد.»

آگهی

دادگاهی که در بریتانیا به شکایت جانی دپ، ستارهٔ هالیوود از یک رسانهٔ بریتانیایی رسیدگی می‌کرد، پس از سه هفته، روز سه‌شنبه به کار خود ‌پایان داد.

این هنرپیشهٔ نامدار از صاحب امتیاز نشریهٔ «سان» و همچنین از دَن ووتن، سردبیر این نشریه، شکایت کرد که چرا در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۸ مدعی شدند که وی همسرش را می‌زند. آقای دپ این اتهام را شدیداً رد می‌کند و این مقاله را نوعی دروغ‌پردازی خوانده است.

دادگاه بر چه اساس تصمیم می‌گیرد؟

نه آقای دپ و نه همسر سابقش، اَمبِر هِرد،‌ هنرپیشه ومدل آمریکایی، متهم پرونده نیستند، اما جزئيات رابطهٔ خصوصی آنها در این دادگاه مطرح شده است.

در این پرونده از صاحب امتیاز این روزنامه، و سردبیر آن شکایت شده، و امید اصلیِ وکلای روزنامه برای پیروزی، شهادت همسر سابق جانی دپ است.

صاحبان این نشریه برای آنکه پیروز شوند باید قاضی دادگاه را راضی کنند که آنچه نوشته‌‌اند، براساس شواهد و قرائن موجود در آن زمان، موّثق بوده است. وکیل روزنامه در دادگاه اعلام کرد شواهدی در دست است که نشان می‌دهد آقای دپ مرتباً با زن سابقش بدرفتاری داشته و همین سبب می‌شود که توصیف آنها از وی درست باشد.

دعوا بر سر چیست؟

جانی دپ ۵۷ ساله و همسر سابقش که اکنون ۳۴ سال دارد در سال ۲۰۱۱ با هم آشنا شدند و در سال ۲۰۱۷ طلاق گرفتند. اما رابطه‌شان مدتها پیش از جدایی به تاریکی گرايیده بود. در پروندهٔ آنها کتک‌کاری، پرتاب اشیا به‌سوی هم، کشیده‌ زدن و مشت پرتاب کردن، و رفتارهای دیگری از این دست ثبت شده، اما هر یک، دیگری را به شروع دعوا متهم می‌کنند.

عکس‌هایی از صورت کبود و بدن قرمز خانم هِرد به عنوان نشانهٔ کتک خوردن به‌دست جانی دپ در دادگاه ارائه شد، اما آقای دپ آنها را دروغین خواند و مدعی شد زنش او را زده و حتی در جریان یکی از دعواهایشان سر انگشت وی را نیز بریده است.

The Associated Press
امبر هرد، همسر سابق جانی دپ در دادسرای عالی لندنThe Associated Press

چه کسی چقدر خسارت می‌بیند؟

این دادگاه، فارغ از آنکه قاضی چه رأیی صادر کند، برای جانی دپ و همسرش صورت خوشی ندارد. مارک استفنز، وکیل مطبوعات در بریتانیا می‌گوید: «این پرونده در یاد مردم می‌ماند، نه برای حکم نهایی‌اش، بلکه برای شواهدِ شرم‌آور و زشتی که در دادگاه ارائه شد.»

دعواهایی که در پنت‌هاوس‌، ویلایی در جزیرهٔ شخصی، جت خصوصی، قطار لوکس و یا ویلایی اجاره‌ای در استرالیا روی داده، گاه (مثلا در ویلای اجاره‌ای) ۱۰۰ هزار دلار خسارت به بار آورده است. اوج مرافعهٔ این زوج جایی بود که جانی دپ در رختخوابش مدفوع پیدا کرد. خانم هِرد مدعی شد که کار سگ‌های خانه‌ بوده، اما جانی دپ می‌گفت یا خود هِرد یا یکی از دوستانش این کار را کرده است.

هنرپیشهٔ نامدار مدعی است که از صاحب‌امتیازهای روزنامهٔ سان شکایت کرده، چون کار آنها به آبرو و شخصیت حرفه‌ای‌اش لطمه جدی زده است.

از سوی دیگر، امبر هرد هم به سندسازی متهم شده و کاترین کندال، فعّال حقوق زنان و عضو جنبش «می‌تو» اعلام کرده که خانم هرد، برای آنکه مدرکی به سود خودش دست‌وپا کند، او را در معرض تجاوز قرار داده است.

کارشناسان می‌گویند برندگان واقعی این دادگاه، احتمالا‌ دو وکلای پرونده‌ها هستند، چه وکیل مدافع روزنامه سان، چه وکیل مدافع جانی دپ. آنها هر دو در این دادگاه خوش درخشیده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان