هکرهای توییتر به پیام‌های خصوصی رهبر راست افراطی هلند دسترسی پیدا کردند

خیرت ویلدرز، رهبر حزب راستگرای «برای آزادی» هلند
خیرت ویلدرز، رهبر حزب راستگرای «برای آزادی» هلند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توئیتر می‌گوید که یکی از مقام‌های هلندی در بین ۳۶ کاربری قرار دارد که هکرها به بخش پیام‌های خصوصی حساب کاربری او، در هک مشهور هفته گذشته دسترسی پیدا کردند.

آگهی

توئیتر می‌گوید که یکی از مقام‌های هلندی در بین ۳۶ کاربری قرار دارد که هکرها به بخش پیام‌های خصوصی حساب کاربری او، در هک مشهور هفته گذشته دسترسی پیدا کردند.

خیرت ویلدرز، رهبر حزب راستگرای «برای آزادی» هلند روز پنجشنبه ۲۳ ژوئیه (۲ مرداد) گفت که از توئیتر به وی اطلاع داده شده است که حساب کاربری‌اش به خطر افتاده است.

هکرها، توئیت‌هایی را روی حساب کاربری وی منتشر کردند و پیام‌هایی را در بخش پیغام‌های خصوصی (دایرکت) با نام وی به دیگر کاربران ارسال کردند.

رهبران جهان، چهره‌های مشهور و شرکت‌های بزرگ فن‌آوری از جمله ۱۳۰ حساب کاربری توئیتر بودند که هفته گذشته مورد حمله هکرها قرار گرفتند. هکرها اقدام به کلاهبری از طریق این حساب‌ها کردند به‌طوریکه در توئیتر ایلان ماسک، مدیر شرکت تسلا نوشتند: «به این حساب یک بیت کوین بفرستید و ظرف یک روز دو بیت کوین پس بگیرید.»

بنابر اعلام وبسایتی که بر معاملات بیت‌کوین نظارت دارد، در جریان این کلاهبرداری در مجموع ۱۲.۵۸ بیت‌کوین، به ارزش ۱۱۶هزار دلار به آدرس ایمیلی که کلاهبرداران در پیام توییتری خود معرفی کرده بودند، فرستاده شده است.

آن‌ها همچنین تلاش کرده بودند تا با استفاده از قابلیت دریافت آرشیو توییتر پیام‌های شخصی هشت حساب کاربری را دانلود کنند. البته توییتر می‌گوید هیچ‌یک از هشت حساب مذکور، تأیید شده یا متعلق به فرد مشهوری نبوده است. در ۴۵ حساب کاربری هم هکرها توانست پیغام منتشر کنند.

خیرت ویلدرز هک شدن حساب کاربری‌اش را از بسیاری جهات «غیرقابل قبول» توصیف کرد و در تاریخ ۱۷ ژوئیه با یک هشتک بازگشت خود به توییتر را اعلام کرد.

توئیتر در یک مطلب وبلاگی نوشت: «ما به‌طور جدی از مسئولیت‌های خود نسبت به افرادی که از خدمات ما استفاده می‌کنند آگاه هستیم.»

ما خجالت‌زده‌ایم، ناامیدیم و بیش از هر چیز متاسفیم. می‌دانیم که برای بازیابی اعتماد شما باید تلاش کنیم و از همه تلاش‌ها برای محاکمه خاطیان حمایت خواهیم کرد
توییتر

در این مطلب شرکت توییتر تاکید کرده است: «ما خجالت‌زده‌ایم، ناامیدیم و بیش از هر چیز متاسفیم. می‌دانیم که برای بازیابی اعتماد شما باید تلاش کنیم و از همه تلاش‌ها برای محاکمه خاطیان حمایت خواهیم کرد.»

تحقیقات توییتر درباره این هک همچنان ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مایکروسافت: هکرهای ایرانی طی دو سال گذشته به هزاران فرد و شرکت حمله کرده‌اند

هکرها چطور به رایانه‌ها نفوذ می‌کنند؟

گرتا تونبرگ، فعال سرشناس سوئدی در اعتراض به تغییرات اقلیمی در هلند بازداشت شد