بررسی داده‌های جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه به پایان رسید

محل سرنگونی هواپیمای اوکراین در ایران
محل سرنگونی هواپیمای اوکراین در ایران Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر تحقیقات و بررسی امنیت ترابری غیرنظامی فرانسه روز دوشنبه اعلام کرده بود که داده‌های موجود در جعبه‌های سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراین را استخراج کرده است.

آگهی

دفتر تحقیقات و بررسی امنیت ترابری غیرنظامی فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که کار بررسی و تحلیل داده های جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراین در ایران پس از چهار روز به پایان رسید.

بنا به اعلام دفتر تحقیقات و بررسی امنیت ترابری غیرنظامی فرانسه (BEA) نوار ضبط شده از صدای داخل کابین خلبان و داده های دستگاه ثبت اطلاعات فنی پرواز در چهار روز گذشته بررسی شده است.

جعبه سیاه هواپیماها متشکل از نواز ضبط شده از صدای داخل کابین خلبان (CVR) و داده های دستگاه ثبت اطلاعات فنی پرواز (FDR) است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هنوز از اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای مسافربری اوکراین گزارشی منتشر نشده است. این هواپیما روز هشتم ژانویه سال جاری میلادی (۱۸ دی سال ۱۳۹۸) به دنبال اصابت دو موشک پدافند سپاه پاسداران ایران در نزدیکی فرودگاه امام خمینی تهران سقوط کرد. در این حادثه همه ۱۷۶ سرنشین این هواپیما کشته شدند.

دفتر تحقیقات و بررسی امنیت ترابری غیرنظامی فرانسه روز دوشنبه اعلام کرده بود که داده های موجود در جعبه های سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراین را استخراج کرده است.

ایران جعبه های سیاه را اخیرا پس از پنج ماه از زمان سرنگونی این هواپیما تحویل فرانسه داد. مقامات ایران سه روز پس از سرنگونی هواپیمای خطوط هوایی اوکراین اعلام کرده بودند که این هواپیما به دنبال شلیک موشک سپاه پاسداران و «خطای انسانی» اپراتور پدافند هوایی سقوط کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین: برای آنکه بگوییم علت سقوط پرواز ۷۵۲ خطای انسانی بوده زود است

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

توضیحات پلیس پاریس به یورونیوز فارسی: خطر تروریستی مانع از اعطای مجوز به تجمع مجاهدین خلق شد