ساخت باتری از پوسته میگو؛ طرح ابتکاری دانشمندان برای ذخیره انرژی

ساخت باتری از پوسته میگو؛ طرح ابتکاری دانشمندان برای ذخیره انرژی
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتیجه بررسی دانشمندان نشان می‌دهد که با استفاده از پوسته سخت میگو امکان تولید باتری‌هایی نسبتا ارزان قیمت که قابلیت ذخیره میزان زیادی از انرژی را خواهند داشت فراهم می‌شود.

آگهی

دانشمندان برای ساخت باتری هایی که از آنها برای ذخیره انرژی های تجدید پذیر استفاده می شود به استفاده از پوسته میگو روی آورده اند.

محققان اسپانیایی در طرحی که آن را با همراهی دانشمندان دانشگاه «ام آی تی» (MIT) در آمریکا اجرا کرده اند از پوسته سخت میگو الکترودهایی تولید کرده اند که با استفاده از آن می توان نوعی باتری های شارژ شدنی تهیه کرد.

نتیجه بررسی دانشمندان نشان می دهد که با استفاده از پوسته سخت میگو امکان تولید باتری هایی نسبتا ارزان قیمت که قابلیت ذخیره میزان زیادی از انرژی را خواهند داشت فراهم می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo

پژوهشگران بر این باور هستند که استفاده از ضایعات غذایی نیز می تواند یکی دیگر از راه های پایدار برای ذخیره انرژی بدون استفاده از فلز لیتیم باشد. امروزه بیش از پیش از باتری هایی که اغلب با لیتیم ساخته شده اند برای ذخیره انرژی های تجدیدپذیر استفاده می شود. یکی از مشکلات اصلی انرژی های تجدیدپذیر ذخیره آنها برای استفاده در زمانی دیگر است.

باد و خورشید دو منبع مهم انرژی های تجدیدپذیر محسوب می شوند. با این حال وابستگی آنها به شرایط آب و هوایی باعث می شود تا ذخیره آنها اهمیت زیادی پیدا کند. باتری ها در عمل راه حلی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی های بادی و خورشیدی به شمار می روند.

نیروگاه های بادی و خورشیدی اغلب در مناطقی قرار دارند که به شبکه انتقال انرژی با ولتاژ بالا متصل نیستند. در نتیجه ذخیره انرژی تولید شده در یک روز آفتابی یا روزی که باد زیادی می وزد در عمل می تواند به راهگشا باشد.

نتیجه طرح دانشمندان در مورد ساخت باتری با استفاده از پوسته سخت میگو برای ذخیره انرژی های تجدیدپذیر در نشریه علمی «ای سی اس» (ACS) منتشر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا اندازه میگوی خوراکی مهم است؟

اروپا؛ رابطه بین باتری و اقتصاد بدون‌کربن چه می‌تواند باشد؟

اختراع باتری تازه ای برای ماشینهای برقی