Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه ۶ نفر را در ارتباط با سرقت اثر هنری بنکسی از بتکلان بازداشت کرد

اثر هنری بنکسی
اثر هنری بنکسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شش نفر در فرانسه به دلیل سرقت یکی از آثار هنری، بنکسی هنرمند خیابانی که در یادبود قربانیان حملات پاریس در سال ۲۰۱۵ کشیده بود بازداشت شدند.

آگهی

شش نفر در فرانسه به دلیل سرقت یکی از آثار هنری بنکسی، هنرمند خیابانی که در یادبود قربانیان حملات پاریس در سال ۲۰۱۵ کشیده بود بازداشت شدند.

این اثر که «دختر جوان غمگین» را نمایش می دهد بر روی در سالن کنسرت بتکلان در پاریس که در آن سال مورد حمله قرار گرفته بود، کشیده شده بود.

برخی منابع قضایی و نزدیک به پلیس به خبرگزاری فرانسه گفتند که این مظنونان هفته گذشته در فرانسه بازداشت شدند، چند روز پس از اینکه اعلام شد اثر سرقت شده در ایتالیا پیدا شده است.

آسوشیتدپرس
در سالن کنسرت بتکلان که اثر هنری بنکسی روی آن کشیده شده استآسوشیتدپرس

این منابع تاکید کردند که دو نفر از بازداشتی‌ها به سرقت متهم شده‌اند و اتهام چهار نفر دیگر پنهان کردن سرقت است. هر شش نفر پیش از محاکمه در بازداشت باقی خواهند ماند.

در سالن بتکلان که منقش به این اثر هنری بود، ژانویه گذشته از جا کنده شد و به سرقت رفت. مهاجمان وابسته به داعش در سال ۲۰۱۵ به این مکان حمله کرده‌ بودند و ۹۰ نفر را کشتند. بسیاری از کسانی که توانستند از این کشتار جان سالم به در ببرند از دری گریختند که بعدها «بنکسی» بر روی آن اثر «دختر جوان غمگین» را کشید.

پلیس ایتالیا و فرانسه در تاریخ ۱۰ ژوئن اعلام کردند که این اثر در یک مزرعه در منطقه روستایی «ابرتزو» در شرق ایتالیا پیدا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس یونان آثار پیکاسو و موندریان را که در سال ۲۰۱۲ دزدیده شده بودند کشف کرد

زوج کُره‌ای اثر هنری ۴۴۰ هزار دلاری را سهواً خراب کردند

نقاشی «دختری با بادکنک» بنکسی دوباره در معرض دید علاقمندان گذاشته شد