تست کرونای مرد شماره یک تنیس جهان و همسرش مثبت اعلام شد

تست کرونا نواک جوکوویچ و همسرش مثبت شد
تست کرونا نواک جوکوویچ و همسرش مثبت شد
نگارش از یورونیوز فارسی

مربی جووکویچ با انتشار بیانیه‌ای مثبت بودن تست کرونای وی را تایید کرده اما یادآور شده که در حال حاضر این تنیس باز سرشناس هیچگونه علامت بیماری در خود احساس نمی‌کند.

نواک جوکوویچ، تنیس باز مطرح صربستانی به جمع ورزشکارانی پیوست که در جریان تورنمنت تدارک دیده شده توسط او در کرواسی به بیماری همه‌گیر کووید۱۹ مبتلا شده ند.

مرد شماره یک تنیس جهان روز سه‌شنبه اعلام کرد که تست کرونای او مثبت اعلام شده است. پیش از جوکوویچ سه تنیس باز نامدار دیگر که در تورنمنت بالکان شرکت داشتند نیز به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

ویکتور ترویچکی، تنیس باز صربستانی یکی از آنها است که تست کرونای وی و همسر باردارش مثبت اعلام شده است. گریگور دیمیتروف تنیس باز سرشناس بلغاری و برنا چوریچ، تنیس باز کروات نیز پیش از این به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

در ویدیوها و عکس‌هایی که پیش‌تر از نخستین دور تورنمنت آدریا در بلگراد منتشر شده بود استادیوم محل برگزاری مسابقه مملو از جمعیت به تصویر کشیده شده بود. در این تصاویر همچنین دیده می‌شد که اغلب تماشاگران ماسک به صورت نداشتند و بازیکنان نیز بدون رعایت هرگونه پروتکل‌های بهداشتی یکدیگر را در آغوش می‌گرفتند و حتی شب‌ها با یکدیگر شام می‌خوردند.

Darko Vojinovic/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
جوکوویچ در حال در آغوش کشیده ویکتور ترویچکیDarko Vojinovic/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

مربی جووکویچ با انتشار بیانیه‌ای مثبت بودن تست کرونای وی را تایید کرده اما یادآور شده که در حال حاضر این تنیس باز سرشناس هیچگونه علامت بیماری در خود احساس نمی‌کند.

در این بیانیه به نقل از نواک جوکوویچ آمده است: «به محض آنکه از زادر (محل برگزاری دومین دور تورنمنت آدریا) به زاگرب رسیدیم من و به همراه یلنا همسرم تست کرونا دادیم که جواب آزمایش هر دو مثبت اعلام شد اما تست فرزندان منفی است.»

جووکویچ از مثبت شدن تست هر یک از شرکت کنندگان در تورنمنتی که او با هدف خیریه در کرواسی تدارک دیده به شدت ابراز تاسف کرد و افزود که امیدوار است شمار افراد مبتلا به ویروس در روزهای آینده افزایش پیدا نکند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا