Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج ناآرامی‌ها در افغانستان؛ ۱۵ مامور امنیتی در حملات شبانه کشته شدند

ماموران پلیس افغانستان در محل بمبگذاری سه هفته پیش در کابل
ماموران پلیس افغانستان در محل بمبگذاری سه هفته پیش در کابل Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته سخنگوی والی قندوز (کندز) پس از حمله طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی، درگیری‌ها تا چهار ساعت ادامه داشت.

آگهی

سخنگوی والی قندوز (کندز) در افغانستان اعلام کرد که در حمله دوشنبه شب گروه طالبان به نیروهای امنیتی و خیزش مردمی ۹ نفر از این نیروها کشته شدند.

به گفته عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی قندوز (کندز) پس از حمله طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی، درگیری ها تا چهار ساعت ادامه داشت. وی همچنین اعلام کرد که چهار جنگجوی طالبان نیز در این درگیری ها کشته و شش نفر مجروج شدند.

نیروهای طالبان دوشنبه شب به یک پاسگاه در ولسوالی چهاربولک در ولایت بلخ نیز حمله کردند که در این حمله شش مامور پلیس محلی کشته شدند. به گفته منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ گروه طالبان حوالی ساعت ۱۰ دوشنبه شب به یک پاسگاه امنیتی در روستای «پیاز ‌کار» در ولسوالی چهاربلوک حمله کردند. درگیری بین نیروهای امنیتی و مهاجمان پس از این حمله تا چند ساعت ادامه داشت. در این حمله یک مامور امنیتی نیز زخمی شد. گزارشی از تلفات احتمالی نیروهای طالبان در جریان این حمله منتشر نشده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
ماموران پلیس افغانستانAP Photo

ناآرامی ها و حمله به نیروهای دولتی در افغانستان طی روزهای گذشته افزایش یافته است. در حمله روز دوشنبه افراد ناشناس به یک خودرو در کابل پنج نفر از جمله دو دادستان کشته شده بودند. تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. بنا به گزارش ها کشته شدگان در مرکز عدلی و قضایی زندان بگرام شاغل بودند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به این حمله با انتشار بیانیه ای خواستار پیگیری حادثه شد.

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده که هفته گذشته «مرگبارترین هفته» طی ۱۹ سال گذشته بوده است. به گفته مسئولان افغانستان بر اثر حملات و ناآرامی های هفته گذشته ۲۹۱ نفر از نیروهای دولتی کشته و ۵۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. این در حالی است که گروه طالبان این آمار را زیر سوال برده و بر این باور است که دولت افغانستان با بزرگنمایی به دنبال «ایجاد مانع در روند صلح» است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی اصابت خمپاره به یک مدرسه قرآنی در افغانستان دست‌کم ۷ نوجوان کشته شدند

آزادی ۷۱۰ زندانی دیگر در افغانستان؛ طالبان آمار دولتی را رد کرد

حمله طالبان به نیروهای امنیتی افغانستان در پکتیا ۱۴ کشته بر جای گذاشت