Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازار خودروی اروپا قربانی کرونا؛ کاهش ۵۲ درصدی فروش در ماه مه

Luxury Market in Cannes, southeastern France
Luxury Market in Cannes, southeastern France Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازار خودروی اروپا با کاهش ۵۲.۳ درصدی فروش در ماه مه همچنان قربانی اجرای سیاست قرنطینه عمومی در اکثر کشورهای عضو این اتحادیه بود.

آگهی

بازار خودروی اروپا با کاهش ۵۲.۳ درصدی فروش در ماه مه همچنان قربانی اجرای سیاست قرنطینه عمومی برای مهار شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای عضو این اتحادیه بود.

گزارش ماهانه انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا (ACEA) که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که بازگشایی تدریجی فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در ماه مه کمک چندانی به رونق بازار خودرو نکرده است. در حالی که افت سفارش خرید خودروی سواری نو در ماه مارس ۵۵.۱ درصد و در ماه آوریل ۷۶.۳ درصد کاهش یافته بود، این افت در ماه مه نیز در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته به ۵۲.۳ درصد رسید.

در مجموع تنها ۵۸۱ هزار و ۱۱۶ دستگاه خودروی سواری نو طی ماه مه گذشته روانه جاده‌های اتحادیه اروپا شدند. این رقم در ماه مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۵۹ دستگاه بوده است. در میان بازارهای اصلی اتحادیه اروپا، اسپانیا با کاهش ۷۲.۷ درصدی بیشترین سقوط فروش خودرو را تجربه کرده و پس از این کشور به ترتیب فرانسه(٪۵۰.۳-)، ایتالیا(٪۴۹.۶-) و آلمان(٪۴۹.۵-) قرار گرفته‌اند.

تعطیلی نمایندگی‌های فروش خودروسازان در اتحادیه اروپا موجب شده تا طی پنج ماه نخست سال جاری میلادی، فروش خودرو در این اتحادیه ۴۱.۵ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش یابد.

مطابق گزارش ماهانه انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا فروش گروه خودروسازی رنو، عرضه کننده سواری‌های رنو، داچیا، لادا و آلپاین در ماه مه ۵۲.۵ درصد کاهش یافته و گروه خودروسازی پی‌اس‌ای (PSA) شامل برندهای پژو، سیتروئن، اوپل، واکس‌هال و دی‌اِس در همین مدت افت فروش ۵۶.۴ درصد را تجربه کرده است.

پیش‌بینی می‌شود که در ماه ژوئن و توقف فراگیر اجرای سیاست قرنطینه عمومی در سراسر اروپا فروش خودروسازان این اتحادیه با سرعت بالایی رو به بهبود گذارد؛ با این حال خودروسازان اروپایی در تدارک تعدیل بخشی از نیروی ‌کار خود در سال ۲۰۲۰ هستند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم دادگاه عالی آلمان علیه بزرگ‌ترین خودروساز جهان؛ فولکس‌واگن محکوم شد

خودروسازان مستاصل از رکود ۲۰ درصدی؛ فصل خرید خودرو فرا رسیده است؟

سقوط بازار خودروهای نو در روسیه