شمار قربانیان کرونا در ایران پس از دو ماه بار دیگر سه رقمی شد

People wearing protective clothing, masks and gloves, pray during the funeral of a victim who died from the new coronavirus
People wearing protective clothing, masks and gloves, pray during the funeral of a victim who died from the new coronavirus Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار روزانه جان‌باختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در ایران پس از دو ماه بار دیگر سه رقمی و شد و از مرز صد تن فراتر رفت.

آگهی

شمار روزانه جان‌باختگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در ایران پس از دو ماه بار دیگر سه رقمی و شد و از مرز صد نفر فراتر رفت.

مطابق اعلام وزارت بهداشت ایران، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۷ فرد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۸۳۷ نفر رسید.

این در حالی است که از ۱۴ آوریل گذشته(۲۶ فروردین) یعنی طی دو ماه پیش، تعداد مرگ و میر روزانه ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایران به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده بود.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در واکنش به سه رقمی شدن دوباره آمار فوتی‌های این بیماری در ایران گفت:«این ویروس پیش‌بینی ناپذیر و چموش است و هر لحظه ممکن است غافل‌گیرمان کرده و و از گوشه‌های زمین گل بخوریم. بنابراین مقابله با آن عزمی همگانی می‌طلبد و در این شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیرضرور بسیار جدی است.»

وزارت بهداشت ایران همچنین خبر داد که دو هزار و ۴۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور شناسایی شده و مجموع تعداد افراد دچار ویروس کرونا از آغاز شیوع آن در ایران به ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.

استان‌های آذربایجان غربی، هرمزگان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز روز شنبه ۲۴ خرداد (۱۳ ژوئن) در نشست ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: «اگر به پیک بیماری برگردیم مجبوریم همه گشایش‌هایی که ایجاد می‌کنیم را ببندیم. برای اینکه به آنجا نرسیم همکاری‌ها باید به خوبی ادامه پیدا کند.» به گفته آقای روحانی «مصونیت رمه‌ای یا گروهی» در ایران اتفاق نیافتاده و مشکل کرونا در این کشور باید جدی گرفته شود.

ویروس کرونا تا به امروز در سراسر جهان جان بیش از ۴۳۲ هزار نفر را گرفته و نزدیک به ۸ میلیون نفر را به بیماری کووید-۱۹ مبتلا کرده است. بیش از ۴ میلیون نفر نیز از مبتلایان نیز از چنگال این بیماری رهایی یافته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکز کنترل بیماری‌ها در اروپا: سوئد و لهستان هنوز به دوره اوج شیوع کرونا نرسیده‌اند

کشته شدن ۹ نفر در یک تصادف؛ مرگبارترین حادثه رانندگی نوروزی ایران رخ داد

پایان کار احمد جنتی؛ رئیس آینده مجلس خبرگان رهبری کیست؟