صادق خان: معترضان به نژادپرستی آخر هفته در خانه بمانند

Access to the comments نظرها
نگارش از Natalie Huet  & یورونیوز فارسی
صادق خان، شهردار لندن
صادق خان، شهردار لندن   -  کپی رایت  EURONEWS

صادق خان، شهردار لندن در مصاحبه‌ای اختصاصی با یورونیوز از معترضان حامی جنبش «جان سیاهان مهم است» خواست که روزهای آخر هفته را در خانه بمانند.

صادق خان می گوید نگران است که این اعتراضات باعث گسترش خشونت و همچنین شیوع بیشتر ویروس کرونا شود.

صادق خان به یورونیوز گفت: «آنچه می خواهم به مردمی که می خواهند در مرکز لندن دست به اعتراض بزنند این است که لطفا این کار را نکنید زیرا این خطر وجود دارد که در دام خشونت راستگرایان افراطی بیافتید که در پی ایجاد نفرت و تفرقه هستند.»

شهردار لندن با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ پلیس در هفته‌های اخیر و در جریان اعتراضات زخمی شده‌اند، گفت که این خشونت‌ها غیرقابل قبول است.

مقامات بریتانیا هراس دارند که مجسمه‌های مرتبط با دوران استعمار بدل به موضوع درگیری‌های خشن بین کسانی شود که می خواهند این مجسمه‌ها را پایین بکشند و گروههای راستگرایی که می خواهند آنها را حفظ کنند.

صادق خان هشدار داده است که راستگرایان افراطی ممکن است مجسمه‌های افرادی چون نلسون ماندلا و مهاتما گاندی را در واکنش به معترضان جنبش «جان سیاهان مهم است» مورد حمله قرار دهند.

بر اساس تازه ترین خبرها، سازماندهندگان اعتراضات مربتط با جنبش «جان سیاهان مهم است» بطوری رسمی تظاهراتشان را برای آخر هفته لغو کرده‌اند با این حال احتمال دارد که برخی از معترضان تظاهراتشان را بطور غیر رسمی در لندن برگزار کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید