Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخست‌وزیر ایتالیا ۳ ساعت به پرسش‌های دادستان درباره مقابله با کرونا پاسخ داد

نخست‌وزیر ایتالیا
نخست‌وزیر ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوزپه کنته پیش از این تاکید کرده بود که نگران جلسه پاسخگویی به پرسش‌های دادستان برگامو نیست و از «همه تحقیق‌ها» استقبال می‌کند.

آگهی

جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا روز جمعه به مدت نزدیک به سه ساعت به پرسش های دادستان شهر برگامو در شمال این کشور در مورد واکنش دولت به شیوع ویروس جدید کرونا پاسخ داد.

ماریا کریستینا روتا، دادستان برگامو در حال تحقیق درباره تاخیر در اعلام وضعیت «قرمز» در بخش هایی از شمال ایتالیا در ماه مارس (اسفند/فروردین) همزمان با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» است. او قرار است توضیحات روبرتو اسپرانزا، وزیر بهداشت و لوچانا لامورجزه، وزیر کشور کابینه جوزپه کنته را نیز بشنود.

استان برگامو در هفته های ابتدایی همه گیری ویروس جدید کرونا در ایتالیا به یکی از کانون های اصلی شیوع این ویروس در این کشور تبدیل شده بود. ماریا کریستینا روتا همزمان در حال انجام چند تحقیق جداگانه درباره شیوع بیماری «کووید ۱۹» در استان برگامو است. یکی از این تحقیق ها به تاخیر در اعلام وضعیت «قرمز» در بخش هایی از استان برگامو مربوط می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
ماریا کریستینا روتا، دادستان برگاموAP Photo

دولت مرکزی ایتالیا و مسئولان منطقه لمباردی یکدیگر را مسئول تاخیر در اعلام وضعیت «قرمز» می‌دانند. تعلل در اعلام وضعیت «قرمز» نه تنها نظام درمانی استان برگامو را در وضعیت بغرنجی قرار داد بلکه منجر به افزایش میزان مرگ و میر و شیوع گسترده تر بیماری «کووید ۱۹» نیز شد.

نخست وزیر ایتالیا روز چهارشنبه تاکید کرده بود که نگران جلسه پاسخگویی به پرسش های دادستان برگامو نیست و از «همه تحقیق ها» استقبال می کند. ماریا کریستینا روتا پیش از این توضیحات آتیلیو فونتانا، رئیس منطقه لومباردی و سیلویو بروسافرو، رئیس موسسه عالی سلامت ایتالیا را در مورد تاخیر در اعلام وضعیت «قرمز» شنیده بود.

سیلویو بروسافرو به دولت جوزپه کنته درباره نحوه مقابله با شیوع نوع جدید ویروس کرونا مشاوره می داد. تحقیق دادستان برگامو مشخص خواهد کرد که وظیفه اعلام وضعیت «قرمز» در بخش هایی از منطقه لومباردی در فاصله بین روزهای سه تا ۹ مارس (۱۳ تا ۱۹ اسفند) برعهده دولت جوزپه کنته بوده است یا مسئولان این منطقه. استان برگامو بخشی از منطقه لومباردی در شمال ایتالیا است.

دولت ایتالیا اولین بار وضعیت «قرمز» را اواخر ماه فوریه (اوایل اسفند) در چند شهر استان لومباردی اعلام کرد. با این حال پس از آن در دو ناحیه از استان برگامو با وجود شیوع گسترده ویروس جدید کرونا وضعیت «قرمز» با تاخیر اعلام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان ایتالیا: سهم‌مان در مبارزه با کرونا بسیار است و در تصمیم‌گیری‌ هیچ

افزایش اسرارآمیز مرگ و میر در ایتالیا؛ سه احتمال در توضیح این اتفاق چیست؟

تقسیم ثروت ۶ میلیارد یورویی‌ برلوسکونی؛ دوست دختر ۳۳ ساله ۱۰۰ میلیون یورو به ارث برد