Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از همراهی ترامپ تا کلیسا عذرخواهی کرد

AFP
AFP Copyright BRENDAN SMIALOWSKI/AFP or licensors
Copyright BRENDAN SMIALOWSKI/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با عذرخواهی از حضورش در کنار دونالد ترامپ در بازدید از کلیسای سنت‌جان بر اصل غیرسیاسی ماندن ارتش تاکید کرد.

آگهی

همراهی ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور تا کلیسای سنت جان در نزدیکی کاخ سفید اعتراض‌ها و انتقادهایی مبنی بر دخالت ارتش در امور سیاسی این کشور به دنبال داشت.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه یازدهم ژوئن در سخنرانی مراسم افتتاحیه دوره آموزشی جدید دانشگاه دفاع ملی که از طریق ویدیو برگزار شد به این مساله پرداخت و از حضورش در آنجا اظهار پشیمانی کرد.

«حضورم به دخالت ارتش در سیاست داخلی تعبیر شد»

آقای میلی گفت: «همیشه تلاش کنید با احساس تان از موقعیت‌ها آگاه باشید، به عنوان رهبران ارشد هر کاری انجام می‌دهید زیر ذره بین هستید و من هم از این وضعیت مصون نیستم. همانطور که بسیاری از شما هفته گذشته پیامدهای عکس من را در میدان لافایت دیدید، این یک مباحثه ملی درباره نقش ارتش در جامعه مدنی برانگیخت. من نباید آنجا حضور می‌یافتم، حضور من در آن لحظه و در آنجا، برداشتی از دخالت ارتش در سیاست داخلی به وجود آورد، به عنوان یک افسر با لباس نظامی این یک اشتباه بود که من از آن درس گرفتم، صمیمانه امیدوارم که همه ما از چنین مواردی بیاموزیم.»

«باید اصل غیرسیاسی بودن ارتش را پاس بداریم»

این مقام ارشد نظامی همچنین تاکید کرد: «ما که لباس میهن خود را به تن داریم و از طرف مردم خود آمدیم باید اصل غیرسیاسی بودن ارتش را عزیز بشماریم، آنچه عمیقا در اصل جمهوری ما ریشه دارد. این کار ساده ای نیست بلکه نیاز به زمان و کار و تلاش دارد.»

دیدار ترامپ و جمعی از مقام‌های بلندپایه آمریکا از کلیسای سنت جان در نزدیکی کاخ سفید پس از آن روی داد که معترضان خسارتی در این کلیسا به وجود آوردند. ترامپ پیاده از کاخ سفید به آنجا رفت و درپایان با مقام‌های سیاسی که او را همراهی می‌کردند عکس یادگاری گرفت و انجیل بالای دست برد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا یکی دیگر از مقام‌های ارشدی بود که دونالد ترامپ را در جریان خروج از کاخ سفید با پای پیاده و حضور در برابر کلیسای تاریخی سنت جان همراهی کرد. او کمی بعدتر اعلام کرد به هنگام همراهی رئیس جمهوری، از هدف او برای عکس گرفتن با یک کتاب انجیل در مقابل کلیسای سنت جان آگاهی نداشته است. آقای اسپر همچنین بر غیرسیاسی ماندن وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«طرفدار» ترامپ مقابل کاروان معترضان به نژاد پرستی صحنه مرگ فلوید را بازسازی کرد

برگزاری مراسم خاکسپاری جورج فلوید؛ ستایش از او به عنوان «سنگ بنای یک جنبش»

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازسازی عملیات تاریخی پیاده‌سازی نیروهای متفقین در ساحل نرماندی