تاریخدان روس به اتهام قتل و قطعه قطعه کردن جسد دانشجویش محاکمه می‌شود

اولگ سوکولوف، تاریخدان روس
اولگ سوکولوف، تاریخدان روس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولگ سوکولوف که استاد دانشگاه سن پترزبورگ است ماه نوامبر گذشته پس از آنکه امدادرسانان او را از داخل آب رودخانه‌ای در این شهر بیرون کشیدند بازداشت شد. پلیس روسیه اعلام کرده که در کوله‌پشتی اولگ سوکولوف دو دست جداشده از بدن یافته است.

آگهی

اولین جلسه محاکمه اولگ سوکولوف، تاریخدان سرشناس روس به اتهام قتل یکی از دانشجویانش به روز دوشنبه موکول شد.

او همچنین متهم است که جسد آناستازیا یشچنکو، دانشجوی ۲۴ ساله اش را پس از قتل در ماه نوامبر (آبان/آذر) سال گذشته قطعه قطعه کرده است. این تاریخدان ۶۳ ساله به دلیل پژوهش هایش در مورد ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه در ابتدای قرن نوزدهم نشان لژیون دونور (بالاترین نشان افتخار در فرانسه) دریافت کرده است.

محاکمه اولگ سوکولوف قرار بود روز سه شنبه آغاز شود اما دادگاه با درخواست وکلای مدافع او برای تعویق جلسه رسیدگی به اتهامات تا روز دوشنبه موافقت کرد. وکلای مدافع اولگ سوکولوف مدعی شده بودند که زمان کافی برای بررسی شواهد موجود در پرونده نداشته اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
اولگ سوکولوف، تاریخدان روسAP Photo

اولگ سوکولوف که استاد دانشگاه سن پترزبورگ است ماه نوامبر گذشته پس از آنکه امدادرسانان او را از داخل آب رودخانه ای در این شهر بیرون کشیدند بازداشت شد. پلیس روسیه اعلام کرده که در کوله پشتی اولگ سوکولوف دو دست جداشده از بدن یافته است.

به گفته کارآگاهان این دو دست متعلق به آناستازیا یشچنکو بود. دیگر اعضای بدن این دانشجوی روس نیز در اعماق رودخانه و داخل آپارتمان اولگ سوکولوف کشف شد.

تاریخدان سرشناس روس پس از بازداشت به ماموران پلیس گفته بود که با آناستازیا یشچنکو رابطه ای عاشقانه داشته است. وی مدعی شده بود که به دنبال مشاجره ای با آناستازیا یشچنکو در آپارتمانش به این زن جوان تیراندازی کرده است.

پرونده قتل این دانشجوی ۲۴ ساله نه تنها بازتاب گسترده ای در رسانه های روسیه داشته بلکه توجه زیادی را نیز به موضوع خشونت خانگی علیه زنان در این کشور جلب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حبس طولانی برای زن استرالیایی که قتل نامزد و معشوقه‌اش را برون‌سپاری کرد

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

محدودیت «عجیب» برای هنرمندان در چچن؛ آهنگ‌های خیلی تند و خیلی کند نسازید