با تصمیم وزرای اروپایی مرزهای خارجی شنگن تا پایان ژوئن بسته می ماند

فرودگاه رم
فرودگاه رم Copyright Alessandra Tarantino/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمعه گذشته وزرای کشور ۲۶ عضو منطقه شنگن تصمیم گرفتند تا اجازه بازگشایی مرزهای خارجی این منطقه تا پایان ماه ژوئن را ندهند.

آگهی

در آخرین جلسه وزرای کشورهای عضو شنگن، تصمیم برآن شد تا همچنان مرزهای خارجی شنگن بروی مسافران بسته باقی بماند.

در یک نشست ویدئویی غیررسمی جمعه گذشته، وزرای کشور ۲۶ عضو اروپایی منطقه شنگن در مورد بازگشایی احتمالی مرزهای خارجی این منطقه و همچنین بسته ماندن و کنترل مرزهای داخلی، که قبلاً در اثر شیوع ویروس کرونا در اروپا انجام گرفته بود، بحث و گفتگو کردند.

در پایان این نشست تصمیم گرفته شد تا مرزهای خارجی شنگن تا پایان ماه جاری میلادی بسته بماند. درباره مرزهای داخلی بسیاری از کشورهای اروپایی چند روزی است که میزبان مسافران هستند. از جمله استونی و ایتالیا. قرار است کشورهای دیگری از جمله فرانسه و بلژیک هم تا پانزدهم ژوئن، یک هفته دیگر، مرزهای خود را بسوی مسافران اروپایی باز کنند.

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و ایتالیا یکی از مهم ترین منابع درآمدی خود، صنعت گردشگری، را در سه ماه گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا از دست داده اند.

یلما یوهانسون، کمیسر داخلی اتحادیه اروپا هفته گذشته در گفتگو با یورونیوز از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا برای رونق بخشیدن به اقتصاد و همچنین احترام به ایده اروپای واحد، تمامی مرزها تا پایان ماه ژوئن بازگشایی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

اتحادیه اروپا و حملات حوثی‌های یمن به کشتی‌ها؛ ادعای باج‌گیری و مذاکره انصارالله با اروپایی‌ها

اتحادیه اروپا ۱۳۷ میلیارد بودجه مسدود شده لهستان را آزاد می‌کند